2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„iPad“ – naujas popierinės spaudos veidas

Spaudos leidėjai suka galvas kaip išlikti. Informacinėms technologijoms į rinką žengiant septynmyliais batais, popieriniams laikraščiams darosi neramu. Naujausias „Apple“ produktas „iPad“ – tai revoliucija kasdieniniame spaudos leidinių naudojime, kuri žiniasklaidos verslui atneša naujas perspektyvas.
Naujasis „iPad“
Naujasis „iPad“. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Paprastas ir patogus

Balandžio 3-iąją pasaulio spauda mirgėjo pranešimais: naujojo „iPad“ gerbėjai šturmavo parduotuves. Stilingas 24,25 cm dydžio, 4:3 formato ir 1024x768 pikselių rezoliucijos gaminys tapo geidžiamas nuo pirmųjų prekybos dienų. Jis – kur lengvesnis ir patogesnis nei dauguma nešiojamųjų kompiuterių ir turi bevielio interneto funkciją. Be to, „iPad“ baterijos laikymo trukmė siekia dešimt valandų, o nešiojamųjų kompiuterių svyruoja tarp trijų keturių valandų. Netrukus bus galima įsigyti trijų skirtingų atminties dydžių „iPad“ produktus – 16GB, 32GB ar 64 GB.

Vilnietis Rolandas Razma taip pat nekantriai laukia balandžio pabaigos – kaip tik tuo metu jo rankose atsidurs naujausia planšetinio stiliaus „iPad“ versija. Nors 27-erių programuotojas nėra knygų gurmanas, jis būtinai užsuks į „iPad“  biblioteką ir iš virtualios lentynos išsirinks mėgiamą knygą. „iPad“ ekrane „3D“ technologijos pagalba leidinio puslapiai sumirgės ryškiomis iliustracijomis.

Produkto „iPhone“ programuotojas pastebėjo – Lietuvos įmonės vis dažniau ieško novatoriškų sprendimų, todėl „iPad“ taps puikia alternatyva ne tik jam. Kad ir koks mielas gali būti popierinio laikraščio čežėjimas, spaustuvės dažais kvepiantis leidinys niekada nepateiks šimto nuotraukų galerijos ar vaizdo klipo, kuris nukelia į tolimiausią pasaulio kampelį.

„Žinoma, yra tradicijos. Sakoma, kad malonu laikyti knygą rankose, bet negali laikyti viso tūkstančio“, – įžvalgiai dėstė R.Razma. Be to, knygoje negali pasižymėti savų komentarų, ar pasibraukti įstrigusių minčių. Sakysite – tam yra pieštukas. Tačiau jis tik gadina puslapius. Be to, patikusias mintis ir įžvalgas su „iPad“ visada galima nusiųsti draugui.

Interaktyvus vadovėlis palengvins mokslus

Moksleiviai ir studentai taip pat gali džiaugtis „iPad“ atsiradimu. Antrus metus „Apple“ produktams aplikacijas kuraintis R.Razma neabejoja – „iPad“ pateiks ir naują interaktyvaus žurnalo ar vadovėlio suvokimą. Lietimui jautrus ekranas – idealus vaizdo medžiagos žiūrėjimui bei naršymui.

„iPad“ pats geriausias kompiuteris tiems, kurie iš viso jo neturėjo.

Jei stinga erdvinio mąstymo – išties sunku suvokti geometrijos teoremas ar fizikos dėsnius. Animacijos ar interaktyvaus fizikinio žaidimo pagalba pavaizduotas fizikinis reiškinys leis daug sparčiau suvokti elektros krūvio ar realiatyvumo teorijas.

Judantys komiksai, buities patarimai, vaizdinga reklama – visi įprasti reiškiniai „iPad“ ekrane pakyla į kitą lygį. Vietoj statiškos automobilio nuotraukos, naujausius Ženevos parodos automobilių modelius galima stebėti „3D“ formatu, kuris atraktyviai sukasi erdvėje.

Naujienos – tik specializuotai erdvei

Skaityti aktualias naujienas čia ir dabar – tokia galimybė turėtų itin suvilioti būsimuosius „iPad“ vartotojus. „Apple produkto programa lengvai prisitaiko prie regiono ir skaitytojui pateikia tik tam miestui svarbias temas. „Klaipėdoje skaitote apie uosto problemas, Vilniuje – apie „Metallica“ koncertą“, – pavyzdį pateikė pašnekovas, šiuo metu ieškantis leidėjų, kurie susidomėjo „iPad“ teikiamais privalumais.

„iPad“ vartotojui patogiu įrankiu gali tapti ir reklama. „Tarkim, sėdite Kauno Laisvės alėjoje, o jūsų „iPad“ pats nustato buvimo vietą ir ekrane užsidega laikinosios sostinės kavinės vaizdai ir siūlo užsukti išgerti šviežios kavos“, – privalumus vardijo R.Razma.

Judesys – dar viena patogi „iPad“ funkcija. Norint tapti pikantiškos fotosesijos stebėtoju, nebūtina išeiti už namų sienų. Jei žiūrinėjate „FHM“ viršelio merginos fotogaleriją, užtenka spustelėti pirštu – ir jūs jau fotostudijos viduje.

„iPad“ pats geriausias kompiuteris tiems, kurie iš viso jo neturėjo. Pasiūlykite jį savo tėvams: jiems nereikės naudotis pelės klavišais ir ieškoti paslėptos informacijos. Spaudi pirštu ir atsiranda norima tema – viskas taip paprasta“, – svarstė būsimasis „iPad“ programuotojas R.Razma.

„iPad“ greitu laiku turėtų tapti daugelio kasdieniniu informacijos įrankiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką