15min be reklamos
2015 01 07, 10:15

Japonai sukūrė mėtomą žvalgybos robotą

Japonijos gynybos ministerijos Techninių tyrimų ir plėtojimo Institutas (TTPI) artėja prie Mėtomo žvalgybos roboto projekto pabaigos.
Japonai sukūrė mėtomą žvalgybos robotą
Japonai sukūrė mėtomą žvalgybos robotą / Youtube nuotr.

Tai mažas juodas rutulys, šiek tiek daugiau nei du kartus didesnis už beisbolo kamuoliuką. Savigynos pajėgos galės šį robotinį kamuoliuką sviesti į zonas, kurios kelia pavojų žmogaus gyvybei, ir nuotoliniu būdu ištyrinėti jų aplinką, prieš imantis kokių nors veiksmų.

Robotas turi mikrofoną, kurio pagalba gali pasiklausyti šalia vykstančių pokalbių arba išgirsti sužeistųjų pagalbos šauksmus.

Robotas padengtas guma, kuri jį apsaugo nuo smūgių. Šios apsaugos jam tikrai prireiks, nes pagrindinė jo paskirtis – būti mėtomam per langus į patalpas, kuriose laikomi įkaitai arba į dėl žemės drebėjimų ar sprogimų sugriautus pastatus. Robotiniam rutuliui nusileidus, iš šonų iššoka du ratukai, leidžiantys jam judėti. Robotas valdomas nuotoliniu būdu, o jo aprėptis siekia nuo 20 iki 30 metrų.

Žvalgybai robote įtaisyta vaizdo kamera su infraraudonųjų spindulių naktinio matymo galimybe. Robotas gal žvelgti į priekį nuo 2 iki 3 metrų visiškoje tamsoje. Taip pat robotas turi mikrofoną, kurio pagalba gali pasiklausyti šalia vykstančių pokalbių arba išgirsti sužeistųjų pagalbos šauksmus.

Nors TTPI atrodo pakankamai užtikrintas savo nuveiktu darbu, tačiau mokslininkai pripažįsta, jog dar būtina atlikti kai kuriuos patobulinimus. Viena iš didžiausių rutulio problemų – jis nesugeba įveikti aukštesnių nei 3 cm kliūčių, tokių kaip laiptai ar nuolaužos. Taip pat robotą intensyviai naudojant, jo baterija veikia tik 20-30 minučių. TTPI taip pat planuoja padaryti robotą paprastesniu, kad, reikalui esant, jį būtų galima nesunkiai pataisyti mūšio lauke ar kitos įtemptos situacijos metu.

Nepaisant dar laukiančio darbo, šis išradimas nuėjo ilgą kelią, nuo pat pirmo jo modelio pasirodymo 2007-aisiais. Pirmą kartą pristatytas šio roboto prototipas svėrė 2,8 kg, o savo dydžiu priminė regbio kamuolį. Dabar robotinio rutulio diametras tik 11 centimetrų, o sveria jis tik 670 g. Mėtomas žvalgybos robotas šiuo metu yra lauko bandymų stadijoje, tačiau netolimoje ateityje jo dar laukia keletas papildymų.

robotika.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką