15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

JAV paleidžia latvį, kurio sukurtas kompiuterių virusas užkrėtė daugiau kaip milijoną kompiuterių

Latvis programuotojas, pripažinęs savo vaidmenį paskleidžiant virusą, užkrėtusį daugiau negu milijoną kompiuterių visame pasaulyje, įskaitant JAV kosminės agentūros NASA sistemas, galės grįžti namo, išbuvęs 20 mėnesių kalėjime.
Programišiai – galingiausias Rusijos ginklas kovoje su Vakarais
Programišiai – galingiausias Rusijos ginklas kovoje su Vakarais / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

JAV teismas antradienį skyrė 30-mečiui Denisui Čalovskiui laisvės atėmimo bausmę, atitinkančią laiką, kurį jis jau praleido už grotų.

D.Čalovskis, kuris praeitą vasarą padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dalyvavęs sąmoksle įvykdyti įsilaužimą į kompiuterines sistemas, nebuvo iš karto paleistas tik todėl, kad pagal ekstradicijos sutartį Jungtinės Valstijos yra įsipareigojusios jį grąžinti į Latviją.

Pareigūnai sakė, kad visame pasaulyje buvo užkrėsta daugiau negu milijonas kompiuterių.

Manhatano federalinio teismo teisėja Kimba Woodsakė, kad jai padarė įspūdį latvio reabilitacija ir kad bus atsižvelgta į faktą, jog jis ilgiau negu 10 mėnesių buvo laikomas Latvijos kalėjime, prieš išduodant Jungtinėms Valstijoms.

Pagal susitarimą mainais į kaltės pripažinimą buvo numatyta, kad jis kalėjime bus laikomas 1,5-2 metus už savo vaidmenį sukuriant ir išplatinant virusą, 2005-2012 metais užkrėtusį 17-40 tūkst. kompiuterių Jungtinėse Valstijose, įskaitant 190 NASA kompiuterių. Pareigūnai sakė, kad visame pasaulyje buvo užkrėsta daugiau negu milijonas kompiuterių.

Teismo dokumentai rodo, kad prokurorai kaltino D.Čalovskį sąmokslu sukurti žalingą programą, kuri apgaulės būdu priversdavo žmones atskleisti savo asmeninius duomenis, kai jie pasinaudodavo elektroninės bankininkystės sistemomis.

„Užuot produktyviai išnaudojęs savo programavimo įgūdžius, jis juos pardavė, kad padėtų kitiems įvykdyti didžiulio masto asmeninės bankinės informacijos pagrobimą“, – sakė federalinio prokuroro padėjėjas Danielis Tehrani.

Advokatas Davidas Bertanas sakė teisėjai, kad D.Čalovskį prie šio sąmokslo paskatino galimybė daug užsidirbti, kai Latvijos ekonomika išgyveno nuosmukį.

D.Bertanas pažymėjo, kad jo klientas už savo darbą gavo tik 1 000 JAV dolerių.

„Jis nesukūrė ir neparašė viruso „Gozi“; taip pat nedalyvavo renkant duomenis iš užkrėstų kompiuterių ir asmeniškai nenaudojo tų duomenų, kad gautų prieigą finansų institucijose“, – advokato žodžiai buvo cituojami teismo dokumentuose.

Prieš paskelbiant nuosprendį D.Čalovskis atsiprašė nukentėjusiųjų.

„Tai, ką padariau, buvo neteisinga. ... Turiu pasakyti, tai buvo didžiausia mano klaida“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius