Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

JAV valdžia uždraudė institucijoms naudoti „Kaspersky Lab“ programinę įrangą

JAV vyriausybė trečiadienį uždraudė federalinėms tarnyboms naudoti Rusijos antivirusinės programinės įrangos gamybos kompanijos „Kaspersky Lab“ produkciją, teigdama, kad bendrovė palaiko rizikingus ryšius su Rusijos žvalgyba, kas kelia grėsmę JAV nacionaliniam saugumui.
Manoma, kad „Kaspersky Lab“ – glaudžiai susijusi su Rusijos slaptosiomis tarnybomis
Manoma, kad „Kaspersky Lab“ – glaudžiai susijusi su Rusijos slaptosiomis tarnybomis / Scanpix nuotr.

Krašto saugumo sekretoriaus pareigas laikinai einanti Elaine Duke nurodė visoms valdžios institucijoms per 90 dienų pašalinti iš savo kompiuterių „Kaspersky Lab“ programas ir jas pakeisti kitomis.

„Departamentas nerimauja dėl ryšių tarp „Kaspersky Lab“ atstovų ir Rusijos žvalgybos bei kitomis vyriausybinėmis agentūromis“, – išplatintame pareiškime E. Duke.

Ji taip pat išreiškė nuogąstavimą, kad pagal įstatymą Rusijos žvalgybos agentūros gali paprašyti ar pareikalauti „Kaspersky Lab“ pagalbos, įskaitant ir perimant ryšių duomenis Rusijos tinkluose.

„Rizika, jog Rusijos vyriausybė, veikdama atskirai ar bendradarbiaudama su „Kaspersky Lab“, gali pasinaudoti prieiga, kurią suteikia „Kaspersky Lab“ produktai, ir sukelti pavojų federalinėms sistemoms ir informacijos sistemos, kelia tiesioginę grėsmę JAV nacionaliniam saugumui“, – sakė E. Duke.

Toks sprendimas priimtas santykiams tarp Rusijos ir JAV esant įtemptiems dėl Maskvos tariamo kišimosi į pernykščius JAV prezidento rinkimus.

Bendrovei „Kaspersky Lab“ jau kurį laiką uždaromos duris į JAV valdžios institucijas, teigia su rusų bendrove konkuruojančios JAV kompanijos. Anksčiau šiais metais šeši aukšto rango žvalgybos ir saugumo pareigūnai Kongresui sakė, kad nesinaudotų „Kaspersky Lab“ programine įranga.

Liepą JAV generalinė paslaugų administracija rekomendavo nenaudoti rusų kompanijos programinės įrangos.

Maskvoje įsikūrusi bendrovė „Kaspersky Lab“ jau du dešimtmečius visame pasaulyje parduoda itin populiarią ir teigiamai vertinamą savo programinę įrangą ir 85 proc. produkcijos parduoda už Rusijos ribų. Kompanija dirba ir su daugeliu vyriausybių.

Scanpix nuotr./Kaspersky Lab
Scanpix nuotr./Kaspersky Lab

Ji ne kartą neigė, kad ją su Kremliumi sieja kažkas daugiau nei tik verslo santykiai.

„Kaspersky Lab“ nepalaiko netinkamų ryšių nė su viena vyriausybe, todėl viešai nėra pateikta jokių pagrįstų įrodymų paremti šiuos kompanijai metamus melagingus kaltinimus“, – agentūrai AFP atsiųstame elektoriniame laiške teigė bendrovė.

„Vienintelė išvada, rodos, yra ta, kad „Kaspersky Lab“, privati kompanija, atsidūrė geopolitinės kovos sūkuryje ir su ja nesąžiningai elgiamasi, nors kompanija niekada nepadėjo ir nepadės jokiai vyriausybei pasaulyje šnipinėti internete ar vykdyti kibernetines atakas“, – pareiškė „Kaspersky Lab“.

Bendrovės įkūrėjas ir vadovas Jevgenijus Kasperskis ne kartą kartojo, kad yra pasirengęs JAV pareigūnams perduoti savo kompanijos pirmini kodą, tačiau jam iki šiol nebuvo suteikta galimybė tai padaryti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais