Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Jūsų galvoje įstrigo daina? Nesijaudinkite – žmonės jau surado efektyvų gydymą

Tai – nepatogumas, su kuriuo susiduria daugybė žmonių. Kažkur nugirsta daina kažkodėl įsirėžia į smegenis ir jūs negalite jos pamiršti. Atrodo, kad ją girdite nuolat ir su laiku tai pradeda erzinti. Tačiau nesijaudinkite – žmonės jau surado sprendimą.
Vyras su ausinėmis
Vyras su ausinėmis / 123rf.com nuotr.
Temos: 2 Muzika Smegenys

Įstrigusios dainos fenomenas yra nepaprastai dažnas. Mokslininkai skaičiuoja, kad jį patiria 98 proc. žmonių. Nors vyrai ir moterys nuo mintyse įstrigusios dainos kenčia vienodai dažnai, moterys dėl to nervinasi labiau. Dažnai žmones erzina ne tai, kad mintyse nuolat girdima ta pati daina, o tai, kad kartojasi vienas jos segmentas.

Nors sakome, kad galvoje įstrigo daina, dažniausiai tai tėra 10–30 sekundžių ištrauka. Dažnai – priedainis ar kokia kita įsimintinesnė atkarpa. Dar daugiau – 73,7 proc. atvejų tai yra tik dainos žodžiai. 7,7 proc. atvejų tai yra tik muzika.

Ir dėl to nėra ko kaltinti. Tiesiog kai kurios dainos yra labai įsimintinos. Problema ta, kad pačios įsimintiniausios dainos yra pačios primityviausios, todėl žmonių minčių tinkluose dažniausiai įsipainioja jiems nepatinkančios dainos. Kartais prireikia vos kelių valandų, kad ta daina pasimirštų, tačiau kartais jos prisiminimas žmogų kamuoja ilgus metus.

Jean Harris, mergaičių mokyklos direktorė, išgarsėjusi po to, kai nužudė garsų kardiologą Hermaną Tarnowerį, bent 33 metus galvoje nešiojo Allano Robertso ir Doris Fisher dainą „Put the Blame on Mame“. Moteris tą dainą mintyse girdėdavo ir kalbėdamasi su kitais žmonėmis.

Ir tai yra šiek tiek keista. Vienas iš būdų pamiršti galvoje įstrigusią dainą yra minčių sutelkimas kitur. Pavyzdžiui, į pokalbį su kitais žmonėmis. Klausantis jų istorijų ir pasakojant savąsias tiesiog nelieka vietos kažkokiai smegenų muzikai.

Žmonės yra suradę ir kitų būdų pamiršti įstrigusias dainas. Pavyzdžiui, paklausyti „God Save the Queen“ ar paprastos „Happy Birthday“. Vakarų Vašingtono universiteto mokslininkai teigia, kad padeda ir galvosūkių sprendimas – smegenų pajėgumų sutelkimas į kitas užduotis gali padėti pamiršti įstrigusią dainą. Tuo tarpu Redingo universiteto mokslininkai siūlo pakramtyti gumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius