Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Ką naujo Las Vegase parodė technologijų milžinai?

Jubiliejinė, 50-oji vartotojams skirtos elektronikos paroda CES 2017, vykstanti Las Vegase, turėtų būti ideali erdvė parodyti pasauliui visus metus kurtas naujoves ir tikėtis, kad jos susilauks daug dėmesio įvairiuose žiniasklaidos šaltiniuose. Ir tuo naudojasi ne tik mažieji gamintojai ar dar tik pasaulio užkariavimo kelią pradedantys startuoliai, bet ir tokie milžinai, kaip „Sony“, „Samsung“, LG ir kitų mums puikiai žinomų prekės ženklų atstovai.
„Samsung“ buitinės technikos pristatymas
„Samsung“ buitinės technikos pristatymas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tad ką šiemet į Las Vegasą atsivežė šie technologijų vandenyno banginiai? Beveik tą patį. Na, bent jau iš dalies. Visi gamintojai šiemet stengiasi parodyti savo naujus OLED (arba beveik OLED) technologijos televizorius.

Televizoriai

LG jau kurį laiką akcentuoja savo simpatijas OLED (organinių šviesos diodų) technologijai, kuri vaizdą ekrane leidžia generuoti ne generuojant spalvas keičiančio skystųjų kristalų ekrano paviršiaus apšvietimą iš galo, o kiekvieną ekrano tašką paverčiant mažu spalvą galinčiu keisti LED šviestuku. Tokiu būdu ir energijos sąnaudas galima pamažinti, vaizdines televizoriaus charakteristikas ilgainiui pagerinti, ir patį televizorių paploninti (na ir, žinoma, naujove sudominti pirkėjus).

Tad nenuostabu, kad jų stende ir šiemet bus naujovių iš šio fronto. Viena svarbiausių naujovių (tiesa, kol kas esanti tik prototipo fazėje) – tai OLED ekranas su į tą patį ekraną įmontuotais garsiakalbiais (o ne po ar šalia ekrano arba per televizoriaus nugarą skleidžiančiais garsiakalbiais).

AFP/„Scanpix“ nuotr./LG OLED televizorius
AFP/„Scanpix“ nuotr./LG OLED televizorius

Antroji naujovė – itin ploni, kabinimui magnetais ant sienų skirti ir per daug nuo tapetų nesiskiriantys OLED televizoriai. O trečioji naujovė – permatomi televizoriai, kurie gali atlikti ir stiklo funkciją. Daugiau apie šiuos naujus televizorius juos bandysiu sužinoti ateinančiomis dienomis, kai pavyks prikišti prie jų savo pirštus.

Pagrindiniai LG konkurentai – tautiečiai „Samsung“ – taip pat žvalgosi į OLED technologijas, bet tik kaip palyginimą savo QLED technologijai. Atrodo, tik vienas brūkšniukas prie tos pačios raidės, o skirtumas nemažas. Nes visų pirma, QLED pagrindas nėra OLED – „Samsung“ ekranuose nėra šviestukų, kurie patys ir keistų spalvas, ir šviestų. Ekranas turi būti apšviestas iš galo, kaip ir sau įprastine tapusioje LED technologijoje.

„Scanpix“/AP nuotr./Pristatomas „Samsung“ QLED televizorius su kvantinių taškų technologija
„Scanpix“/AP nuotr./Pristatomas „Samsung“ QLED televizorius su kvantinių taškų technologija

Bet pateisindami papildomos raidės prirašymą prie LED, „Samsung“ aiškina, kad skirtumas tarp šių dviejų technologijų yra labai ryškus. Mat QLED televizoriai pasižymi fantastiškomis šviesumo (nuo1500 iki 2000 nitų) ir spalvų atkartojimo savybėmis. Bent jau gamintojas tvirtina, kad QLED gali atkurti absoliučiai visą DCI-P3 spalvų spektrą. O tokias charakteristikas leidžia pasiekti ekrano gamyboje naudojama kvantinių taškų technologija, ir suteikusi jai pirmąją pavadinimo raidę – Q.

Tris šios technologijos pagrindu gaminamus televizorius – 7, 8 ir 9 klasių – „Samsung“ jau ruošia prekybai.

„Sony“ pademonstruota svetainėms skirta naujovė savo pagrindu yra daug artimesnė LG nei „Samsung“ – tai yra OLED televizorius su garsiakalbiais, kurie virpina televizoriaus ekrano stiklą, o šis savo ruožtu vibracijas garso pavidalu perduoda žiūrovams (patys gamintojai šią technologiją vadina akustiniu ekranu).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Sony“ televizorius be garso kolonėlių
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Sony“ televizorius be garso kolonėlių

Kartu „Sony“ parodė naują namų kino techniką – „Blu-Ray“ grotuvą, garso projektorių ir garso stiprintuvą.

Šaldytuvai

Tradiciškai LG ir „Samsung“ konkuruoja ne tik televizorių ir išmaniųjų telefonų, bet ir stambiosios vonios bei virtuvės technikos rinkose, tad nenuostabu, kad abu gamintojai pristatė ir naujus savo šaldytuvus. Aišku, maisto jie kaip nors kokybiškai geriau už ankstesnius neataušina. Bet esminis naujoviškumas šiemet labai aiškiai matomas – net atidaryti šaldytuvo nereikia: ir „Samsung“, ir LG gaminiai yra su milžiniškais ekranais. Tokiais milžiniškais, kad net ne kiekvienuose namuose tokio dydžio ekranų rastumėte.

Žinoma, jeigu šaldytuve yra ekranas, vadinasi ir kompiuteris turi būti, ir kažką naudingo jis turi veikti. „Samsung“ kompiuteris veikia „Tizen“ operacinės sistemos pagrindu ir su juo galima bendrauti žodžiu. Tiesa, nežinia kokiomis kalbomis – jei jau vien kalbėjimasis su šaldytuvu iš šalies gali atrodyti keistokai, tai kalbėjimasis su šaldytuvu anglų kalba gali peržengti visas keistumo ribas. O ką jis daro? Na, pradžiai – gali pats užpildyti ištuštėjusį vidų (t. y., jis mato, kokių produktų yra viduje ir gali juos užsakyti internetu). Be to, šaldytuvas maistą ruošiančiam žmogui gali perskaityti kokio nors patiekalo receptą, o kai recepto nebereikės – nudžiuginti jį muzika iš kurios nors internetinio muzikos transliavimo paslaugos.

„Scanpix“/AP nuotr./„Samsung“ šaldytuvai
„Scanpix“/AP nuotr./„Samsung“ šaldytuvai

LG šaldytuvas yra praktiškai identiškas, tik jame veikia „WebOS“ operacinė sistema, o vietoj balso atpažinimo naudojama „Amazon Alexa“ skaitmeninė asistentė, padėsianti užsakyti pageidaujamus produktus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./LG šaldytuvas
AFP/„Scanpix“ nuotr./LG šaldytuvas

Beje, tokie šaldytuvo susiejimo su elektroninėmis maisto parduotuvėmis ypatumai veikiausiai reiškia, kad Lietuvoje jų neišvysime.

Kalbant apie stambiąją buitinę techniką – „Samsung“ pristatė ir „išmanų“ stambių gabaritų skalbyklės/džiovyklės tandemą,

Kompiuteriai

„Samsung“ taip pat atnaujino savo nešiojamųjų kompiuterių asortimentą pristatė naujus, išskirtiniu mobilumu pasižyminčius 9 serijos kompiuterius, parodė naujus „Chromebook“, sukurtus bendradarbiaujant su „Google“ ir tinkamus „Android“ programėlėms leisti. Bet turbūt įdomiausias „Samsung“ kompiuteris buvo „Notebook Odyssey“, skirtas specialiai žaidimų mėgėjams.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Samsung“ kompiuteris, skirtas žaidimams
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Samsung“ kompiuteris, skirtas žaidimams

Tiksliau, šios serijos kompiuteriai yra net du – su 15,6 ir 17,3 colių įstrižainės ekranais. Juose gali būti montuojami nemaži kiekiai SSD, pilnavertė „nVidia GTX 1050“ vaizdo plokštė, naujausios kartos „Intel Core i7“ procesoriai ir daugybė kitų slaptažodžių, dėl kurių žaidimų mėgėjų širdys pradeda plakti dažniau. Ir, žinoma, išvaizda yra tokia, kuri dera su paskirtimi – juodas korpusas su raudonais akcentais.

„Sony“ ir LG šioje rinkoje su didžiausia Pietų Korėjos bendrove nekonkuruoja.

Daugiau naujienų apie šiuos ir begalę kitų įrenginių – jau rytoj, kai duris oficialiai atvers CES ekspozicijų erdvės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius