Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 08, 18:36

Keršydami už „WikiLeaks“ programišiai atakavo „Mastercard“

Programišiai pranešė trečiadienį atakavę mokėjimo sistemos „Mastercard“ ir Šveicarijos banko svetaines, keršydami už jų sprendimą užblokuoti galimybę pervesti aukotojų lėšas „WikiLeaks“.
Svetainė Wikileaks.org
Svetainė Wikileaks.org / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„WikiLeaks“ tinklalapio įkūrėjui Julianui Assange'ui praleidus pirmą naktį Londono kalėjime, trečiadienį buvo atsisakyta jį paleisti už užstatą. Paaiškėjo, kad vieni geriausių Didžiosios Britanijos advokatų kovos prieš sprendimą jį perduoti Švedijai, kur jam pateikti kaltinimai išprievartavimu.
„WikiLeaks“ sukėlė daugelio pasaulio šalių vyriausybių pyktį, paskelbdama slaptą JAV diplomatų susirašinėjimą, atspindintį tiek įvairių šalių pozicijas, tiek ir požiūrį į pasaulio lyderius.

„WikiLeaks“ paprašė aukoti lėšas, kad toliau galėtų tęsti savo veiklą, tačiau „Mastercard“ ir „Visa“ nusprendė nutraukti lėšų pervedimus, tuo paskatindami programišių atakas prieš savo tinklalapius.

Trečiadienį programišių grupė, pasivadinusi „Anon_Operation“ paskelbė paralyžiavusi www.mastercard.com svetainės darbą, tačiau pati kompanija atsisakė tai komentuoti.
Grupė, kuri skelbiasi kovojanti už „laisvą Internetą“ ir prieš cenzūrą, nurodė mastercard.com kaip „dabartinį taikinį“.

Šveicarijos pašto bankas „PostFinance“ trečiadienį patvirtino, kad jų tinklalapių darbas buvo sutrikdytas, kai jie pirmadienį uždarė J. Assange'o banko sąskaitą.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką