Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Kinai pirmą kartą aplenkė amerikiečius pagal superkompiuterių skaičiuojamąją galią

Superkompiuteriai dažniausiai naudojami moksliniams tyrimams. Pavyzdžiui, meteorologijos, genų inžinerijos, branduolinės energetikos, genų inžinerijos ir kitų sudėtingų procesų, kuriuose yra daug kintamųjų, modeliavimui.
„Sunway TaihuLight“ superkompiuteris
„Sunway TaihuLight“ superkompiuteris / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

500 galingiausių pasaulyje kompiuterių 202 yra Kinijos ir 143 – JAV. Trečioje vietoje – Japonija su 35 superkompiuteriais, toliau rikiuojasi Vokietija (20) ir Didžioji Britanija (15). Rusija reitinge turi 3 superkompiuterius.

Be įrenginių skaičiaus reitinge, Kinija taip pat pirmą kartą aplenkė JAV ir bendra skaičiavimo galia. Kaip pažymi „BBC News“, tai tiesiogiai susiję su smarkiai išaugusiomis Kinijos investicijomis į technologijas. Jau dabar Kinijai tenka maždaug penktadalis viso pasaulio išlaidų mokslui.

Sparčiausio pasaulyje, kinų „Sunway TaihuLight“ superkompiuterio našumas yra 93 petaflopai (93 tūkstančiai trilijonų slankiojo kablelio operacijų per sekundę). Sparčiausio JAV kompiuterio, „Titan“, reitinge užimančio penktą vietą, našumas – 17,6 petaflopai.

Kaip rašo „CNet“, artimiausiu metu JAV galės susigrąžinti poziciją reitinge, kai IBM užbaigs 200 petaflopų superkompiuterį „Summit“. Šis kompiuteris užims 10 000 m² plotą, o jo veikimui ir aušinimui bus pastatyta speciali 20 megavatų galios jėgainė – tokio galingumo pakaktų 16 000 privačių namų aprūpinimui elektra. Savo ruožtu Kinija svarsto galimybes artimiausiais metais paleisti 8 kartus už „Sunway TaihuLight“ galingesnį superkompiuterį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius