Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Kinijos sėkmė: nuleido jau antrąjį aparatą į tamsiąją Mėnulio pusę

Sekmadienį 6.23 val. Pekino laiku robotas „Chang'e 6“ nusileido Apolono krateryje Mėnulyje, pranešė Kinijos kosmoso agentūros atstovai.
Kinijos kosminis aparatas
Kinijos kosminis aparatas / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Kinijos nacionalinė kosmoso administracija (CNSA) savo sąskaitoje turi jau du nusileidimus tamsiojoje arba nematomoje Mėnulio pusėje – „Chang'e 6“ ir „Chang'e 4“, kuris Mėnulyje nusileido 2019 m. sausį. Nė vienai kitai šaliai to padaryti nėra pavykę, rašo portalas Space.com.

Jei viskas vyks pagal planą, „Chang'e 6“ atvers dar vieną Kinijos kosmoso istorijos puslapį. Misijos tikslas – paimti mėginius ir nusiųsti juos į Žemę, kad mokslininkai galėtų pirmą kartą iš arti susipažinti su šios Mėnulio dalies medžiaga.

„Chang'e-6“ misija yra pirmoji žmonių vykdoma mėginių ėmimo ir grąžinimo iš tolimosios Mėnulio pusės misija. Ji susijusi su daugybe inžinerinių naujovių, didele rizika ir dideliais sunkumais“, – sakoma CNSA pareigūnų išverstame pareiškime. Space.com patikslina, kad „Chang'e-6“ nėra pilotuojama misija, o mėginius paims robotas.

„Chang'e 6“ į orbitą paleistas gegužės 3 d.

Vadinamoji tamsioji Mėnulio pusė visuomet yra nukreipta nuo žemės. Mėnulis vieną apsisukimą aplink savo ašį atlieka per maždaug tiek pat laiko, kiek jam trunka apskrieti aplink mūsų planetą. Todėl stebėtojai Žemėje visada mato tą pačią mūsų gamtinio palydovo pusę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus