Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Kiniškas telefonas „Doogee Mix“: ar jis vertas daugiau nei 180 Eur?

Išmaniųjų telefonų rinkoje vyksta tikra ekranų ir dvigubų kamerų kova, o į tą kovą įsijungia ir vis daugiau Kinijos kompanijų. Viena jų – „Doogee“. Paskutinį kartą apie šio gamintojo telefonus rašiau turbūt kone prieš du metus, o šįsyk gavau išmėginti išties įdomų telefoną.
Kiniškas telefonas „Doogee Mix“
Kiniškas telefonas „Doogee Mix“ / Luko Snarskio nuotr.

„Doogee“ visai neseniai pristatė, kaip jie patys skelbia, berėmį „Doogee Mix“ išmanųjį telefoną, kurį daugelyje internetinių parduotuvių galima įsigyti maždaug už 170-180 JAV dolerių. Apžvalgininkas.lt siūlo jums šiandien pažvelgti į šį įrenginį iš arčiau.

Telefono dizainas – geriau tikėtis būtų itin sunku

Kai „Doogee“ atstovas pranešė, jog mano adresu išsiuntė šį išmanųjį telefoną – nusprendžiau pažiūrėti jo nuotraukas internete. Atvirai kalbant, galvojau, jog bus dar vienas neblogai „užfotošopintas“ telefonas, kuris realybėje atrodys gerokai kitaip. Tačiau atsidarius dėžutę teko pripažinti savo klaidą.

„Doogee Mix“ korpusas yra pakankamai kompaktiškas, atsižvelgiant į tai, jog jame įmontuotas 5,5 colių įstrižainės ekranas. Palyginti su mano nuolatos naudojamu „Xiaomi Mi 5“ (ekranas yra maždaug 5,15 colių įstrižainės), galėčiau pasakyti, jog „Mix“ modelis yra šiek tiek platesnis, tačiau jo aukštis yra beveik toks pats. Nors jis ir ganėtinai platus, tačiau itin patogiai laikomas vienoje rankoje.

Ar plastmasė visuomet yra tik blogai?

Tik paėmus į rankas šį išmanųjį telefoną, gali pasirodyti, jog jo korpusas yra metalinis, o nugarėlė dengta apsauginiu stiklu, tačiau taip nėra. „Doogee Mix“ korpusas yra plastmasinis, tačiau nereikėtų to vertinti kaip neigiamo dalyko. Nors panaudotas pigesnis sprendimas, tačiau rezultatas yra taip pat pakankamai geras. Bene didžiausias – jis ne tik patogiai laikomas viena ranka, bet ir neslysta ir pakankamai saugiai juntamas delne.

Kaip įprasta daugumai kiniškų išmaniųjų telefonų – kairėje pusėje randame SIM kortelių dėkliuką, o dešinėje – įjungimo/išjungimo bei po juo įmontuotus garso reguliavimo mygtukus. Apatinėje telefono dalyje randame garsiakalbį bei USB lizdą (deja, tačiau ne C tipo, o kiek senesnį), o viršuje lizdą ausinėms. Bene įdomiausias elementas šiame telefone – priekinės kameros pozicija.

Priekinė kamera „Doogee Mix“ telefone įmontuota apačioje, dešinėje pusėje nuo „namų“ mygtuko. Kodėl? Todėl, jog telefono ekranas dengia pakankamai daug priekinės korpuso dalies ir gamintojas nusprendė viršutinę įrenginio dalį kone visiškai uždengti ekranu. Ir galėčiau pasakyti, kad tai tikrai neblogai pavyko.

Telefono ekranas – ne toks berėmis, kaip žadama, tačiau vis tiek puikus

Berėmiai ekranai tampa itin populiarūs, o gamintojai pirkėjams pateikia vis daugiau sprendimų. Internete matomos nuotraukos žada išties neįtikėtinus sprendimus, tačiau įsigijus tokį įrenginį dažnai tenka nusivilti. Šiek tiek nusivilti galima ir „Doogee Mix“, nes šiokie tokie rėmeliai tikrai yra aiškiai matomi. Tačiau jeigu kažkas esate matę „Xiaomi Mi Mix“ – pastarasis taip pat nėra visiškai berėmis.

Luko Snarskio nuotr./Kiniškas telefonas „Doogee Mix“
Luko Snarskio nuotr./Kiniškas telefonas „Doogee Mix“

„Doogee Mix“ pasižymi 5,5 colių įstrižainės Super AMOLED ekranu su HD raiška. Super AMOLED skamba išties puikiai, bet raiška kiek žemoka šių dienų išmaniajam telefonui. Tačiau ar tai yra telefono trūkumas? Tai tikriausiai priklauso nuo to, kiek priekabi yra jūsų akis. Kaip bebūtų, vaizdas ekrane atrodo pakankamai gerai ir nesukelia jokių nepatogumų. Bene didžiausias privalumas – tikrai didelis ekranas, kuris dengia maždaug 76 proc. priekinės telefono dalies.

Apibendrinant vaizdą ekrane galima būtų pasakyti, jog, nors gamintojas ir žada visiškai berėmį ekraną, bet tikrasis rezultatas ne toks, kaip tikėtasi. Tačiau vis tiek puikus. Žinoma, galbūt norėtųsi didesnės raiškos ekrane, tačiau ir dabartinis rezultatas yra tikrai geras.

Telefono veikimas – tai, kas nustebino labiausiai

Įprastai iš mažiau žinomų Kinijos kompanijų tikėtis labai daug yra naivu. Kaip jau žinome, „Doogee Mix“ išsiskiria gražiu dizainu, dideliu ekranu, bet ar būtų gražu tikėtis ir puikaus veikimo už 170 JAV dolerių? Sunku tuo patikėti, tačiau tikrai taip. Įrenginys veikia su „MediaTek Helio P25“, kuriam sklandų veikimą padeda užtikrinti 4 GB operatyviosios ir 64 GB vidinės atminties. Tiesa, galima įsigyti ir brangesnę versiją su 6 GB RAM ir 128 GB vidinės atminties.

Taigi naudojantis telefonu viskas vyksta tikrai sklandžiai – programėlės atsidaro pakankamai greitai, vaikščiojimas tarp langų taip pat sklandus. Su standartinėmis užduotimis „Doogee Mix“ susitvarko išties puikiai, tačiau didžiausią įspūdį palieka ne tai, o žaidimų patirtis. Ir ji yra tiesiog puiki – viskas puikiai veikia naudojant aukščiausius nustatymus ir suteikia tik geriausius įspūdžius. Tiesa, vertėtų paminėti, jog kaip ir dauguma telefonų su „MediaTek“ procesoriais, taip ir šis, šiek tiek kaista, tačiau naudojimui tai tikrai netrukdo ir jokios žalos nedaro.

Verta paminėti ir tai, jog „Doogee Mix“ veikia su „Android 7.0“ operacine sistema ir „DoogeeOS“ vartotojo aplinka. Pastaroji nėra stipriai modifikuota ir primena standartinę „Android“ versiją, kuri papildyta keliomis papildomomis funkcijomis – naujienų srauto langas, dizaino pasirinkimais ir pan. Iš esmės viskas atrodo tikrai neblogai, tačiau kaip trūkumą paminėčiau naujienų srauto langą, kurio negalime nei išjungti, nei koreguoti (dėl šios priežasties buvau priverstas įsidiegti „Nova Launcher“).

Dėmesio vertas ir „namų“ mygtukas, kuris veikia ir kaip pirštų antspaudų skaitytuvas. Verta paminėti, jog mygtukas reaguoja į paspaudimo stiprumą ir pagal tai atlieka funkciją – grįžta atgal, grįžta į pradinį langą ir pan. Kalbant apie patį pirštų antspaudų jutiklį – jis veikia išties gerai ir pakankamai sparčiai, bet tikrai nėra pats greičiausias jutiklis rinkoje.

Telefono baterija – ne stebuklas, tačiau nepatogumų nesukelia

Gamintojo teigimu, „Doogee Mix“ pasižymi 3380 mAh talpos baterija. Esminis klausimas kalbant apie išmaniųjų telefonų baterijas šiomis dienomis – ar to pakaks visai darbo dienai? Atsakymas – taip. Testavimo metu gana intensyviai naudodavausi telefonu ir, išjungus maitinimą apie 7 valandą ryto, jį įjungti tekdavo maždaug apie 22 ar 23 valandą vakaro. Rezultatai tikrai neblogi.

Apskritai „Doogee Mix“ gali veikti su įjungtu ekranu (Screen On Time) maždaug apie 5 valandas. Tai yra išties neblogas rezultatas kaip „Android“ telefonui. Žinoma, kalbant apie bateriją, visuomet reikia atkreipti dėmesį į tai, jog viskas priklauso nuo to, kaip intensyviai naudojatės įrenginiu, todėl jūsų rezultatai gali ir skirtis nuo maniškių, tačiau tikrai ne kardinaliai. Tiesa, verta žinoti tai, jog baterija visiškai įkraunama per 1,5 valandos.

Telefono kamera – tikrai ne tai, dėl ko norėtumėme įsigyti šį telefoną

Priėjome prie niuanso, kurį galėčiau įvardyti kaip patį didžiausią šio išmaniojo telefono minusą. Nors „Doogee Mix“ ir turi dvigubą kamerą, pagrindinė su 16 MPx, o antroji su 8 MPx, tačiau rezultatas tikrai nuviliantis. Iš pradžių vertėtų paminėti tai, jog nuotraukos užfiksuojamas pakankamai greitai, o pati kameros aplikacija turi keletą papildomų režimų, kurie leis jums paįvairinti fotografavimo įpročius. Tačiau pašnekėkime šiek tiek apie nuotraukų kokybę.

Net ir fotografuojant pakankamai geromis sąlygomis, nuotraukose aiškiai matomas detalumo trūkumas, spalvos šiek tiek išplautos ir bendras vaizdas tikrai nėra toks, kokio galima tikėtis iš telefono, kuris kainuoja 170 JAV dolerių ar daugiau. Apie fotografavimą prastomis sąlygomis pernelyg daug kalbėti tikriausiai ir neverta. Reikia tikėtis, jog tokie prasti rezultatai yra operacinės sistemos problema ir ji greitu metu bus išspręsta.

Kaip jau minėjau apžvalgos pradžioje – priekinė telefono kamera, kuri pasižymi 5 MPx raiškos jutikliu, įmontuota telefono apačioje, o ne viršuje. Dėl šios priežasties prieš fotografuojant jums rekomenduojama apversti įrenginį taip, jog kamera atsidurtų viršuje. Na, o kalbant apie rezultatus – jie tikrai ne stebinantys. Kartais galima užfiksuoti neblogų akimirkų, tačiau gamintojas tikrai privalo padirbėti ir atnaujinti kameros programinę įrangą.

Apibendrinkime: berėmis ekranas, gražus dizainas ir sparta

Esminis klausimas perskaičius telefono apžvalgą tikriausiai yra tik vienas – tai pirkti ar ne? Kalbant apie „Doogee Mix“ – taip, tai tikrai dėmesio vertas įrenginys, tačiau bent jau šiuo metu pirkti jį verta tik tuomet, kai jums nėra itin svarbi jo kamera. Žinant, jog „Doogee Mix“ kainuoja 170–180 JAV dolerių, tai yra tikrai neblogas pasirinkimas, su kuriuo gaunate beveik berėmį ekraną, tikrai gražų dizainą ir stebėtinai spartų veikimą.

Kodėl verta pirkti?

• Gera surinkimo kokybė;
• Tiksliai ir sparčiai veikiantis pirštų antspaudų jutiklis;
• Pakankamai gera baterija;
• Didelis ekranas.

Kodėl neverta pirkti?

• Nėra C tipo USB jungties;
• Kamera veikia prastai;
• „DoogeeOS“ reikalauja patobulinimų.

Nusprendėte įsigyti šį telefoną? Tai galite padaryti „Amazon“ internetinėse parduotuvėse. „Doogee“ siūlo įsigyti „Mix“ modelį iš Europos sandėlių už 209 eurus bei suteikia 22 eurų nuolaidų kuponą, kuriuos rasite po straipsniu.

Vokietijos Amazon https://www.amazon.de/dp/B0747HBX2Q 6NSBK9E2
Prancūzijos Amazon https://www.amazon.fr/dp/B073RFMZDP KBJ24NJL
Ispanijos Amazon https://www.amazon.es/dp/B073QNKNKS TNUUTC8K
Italijos Amazon https://www.amazon.it/dp/B073YLGZDY D8W8RJUM

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?