-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Klimato atšilimas: padariniai bus ne pavojingi, o katastrofiški

Klimato pokyčiai gali būti dar drastiškesni, nei manyta iki šiol. Naujas tyrimas rodo, kad iki 2100-ųjų vidutinė temperatūra pasaulyje gali pakilti net 4 laipsniais pagal Celsijų.
Klimato atšilimas
Klimato atšilimas / 123rf.com nuotr.

Žurnale „Nature“ publikuojamas tyrimas naujai įvertina debesų reikšmę planetai, rašo „The Guardian“. Mokslininkai nustatė, kad šylant planetai susiformuoja mažiau Saulės spindulius atspindinčių debesų. Dėl to temperatūra dar labiau didėja, ir taip atsiranda užburtas ratas.

Tie, atrodytų, vos 4 laipsnių pagal Celsijų padariniai gali būti katastrofiški. Jie ne tik tirpdys ledynus ir taip kels vandens lygį, tačiau dėl šylančios planetos iškeros ir badas, skurdas, ligos, prasidės karai, teigia mokslininkai.

4 laipsnių prognozė – itin prasta. Laikoma, kad pavojinga riba yra jau ir 2 laipsnių pagal Celsijų atšilimas.

Tų, atrodytų, vos 4 laipsnių pagal Celsijų padariniai gali būti katastrofiški. Tai ne tik tirpdys ledynus, tačiau dėl šylančios planetos iškeros ir badas, skurdas, ligos, prasidės karai, teigia mokslininkai.

„4 laipsniai būtų katastrofiška, o ne tik pavojinga, – įsitikinęs tyrimui vadovavęs Stevenas Sherwoodas. – Pavyzdžiui, toks pokytis gyvenimą paverstų labai sunkiu arba išvis neįmanoma didžiojoje dalyje tropikų ir garantuotų, kad ilgainiui ištirptų visas Grenlandijos ir didelė dalis Antarktidos ledo.“

Gruodžio pradžioje paskelbtuose kito tyrimo rezultatuose įspėjama, kad klimato atšilimas yra didelis pavojus Žemei, kadangi didžiausioms grėsmėms žmonija net nėra pasiruošusi.

Rugsėjo mėnesį tarptautinė Klimato kaitos grupė paskelbė, kad itin tikėtina, jog žmogaus veikla yra pagrindinė visuotinio atšilimo priežastis.

„Jeigu tai nėra pavojaus signalas, tuomet nežinau, kas juo turėtų būti. Jeigu yra problema, kuri reikalauja glaudesnio bendradarbiavimo, diplomatijos ir bendro darbo – tai yra klimato atšilimas“, – tuomet sakė JAV sekretorius Johnas Kerry.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius