Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kodėl kasmet dalis žmonių miršta sekso metu?

Seksas turi daug teigiamo fizinio ir psichologinio poveikio, įskaitant aukšto kraujospūdžio mažinimą, imuninės sistemos gerinimą ir geresnį miegą. Tačiau yra ir tamsioji pusė: žmonės kartais miršta sekso metu arba netrukus po jo.
Pora lovoje
Pora lovoje / Vida Press nuotr.

Laimei, tokių atvejų pasitaiko itin retai ir jie sudaro 0,6 proc. visų staigios mirties atvejų.

Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonėms taip nutinka. Daugeliu atvejų tai sukelia fizinė įtampa, susijusi su lytine veikla, receptiniai vaistai (pavyzdžiui, vaistai erekcijos sutrikimams gydyti), arba nelegalūs narkotikai.

Bet kokios staigios mirties rizika didėja su amžiumi. Vokietijoje atlikus teismo medicinos pomirtinį 32 tūkst. staigių mirčių per 33 metų laikotarpį tyrimą nustatyta, kad 0,2 proc. atvejų įvyko seksualinės veiklos metu.

Staigi mirtis dažniausiai ištiko vyrus (vidutinis amžius 59 metai), o dažniausia priežastis buvo širdies priepuolis. JAV, Prancūzijoje ir Pietų Korėjoje atliktų staigios mirties ir seksualinio aktyvumo tyrimų rezultatai panašūs.

Pavojus ne tik vyrams

Tačiau neseniai mokslininkai nustatė, kad šis reiškinys būdingas ne tik vidutinio amžiaus vyrams.

Tyrime, kuris paskelbtas žurnale „JAMA Cardiology“, nuo 1994 m. sausio mėn. iki 2020 m. rugpjūčio mėn. ištirti 6847 staigios širdies mirties atvejai, dėl kurių kreiptasi į Sent Džordžo universiteto Širdies patologijos centrą, praneša „Science Alert“.

Iš jų 17 (0,2 proc.) įvyko lytinių santykių metu arba per vieną valandą po jų. Vidutinis mirties amžius buvo 38 metai, o 35 proc. atvejų įvyko moterims, t. y. daugiau nei ankstesniuose tyrimuose.

Šias mirtis paprastai sukėlė ne širdies priepuoliai, kaip tai buvo pastebėta vyresnio amžiaus vyrams. Pusės atvejų nustatyta, kad mirties priežastis buvo staigus širdies ritmo sutrikimas, vadinamas staigios aritminės mirties sindromu arba SADS.

Antra pagal svarbą priežastis buvo aortos disekacija. Tai įvyksta, kai didžiosios arterijos, iš širdies aprūpinančios krauju visą kūną, sienelės sluoksniai plyšta ir kraujas teka tarp sluoksnių, todėl ji išsipučia ir plyšta.

Likusius atvejus lėmė struktūrinės anomalijos, pavyzdžiui, kardiomiopatija (širdies raumens liga, dėl kurios širdžiai sunkiau pumpuoti kraują į likusią kūno dalį), arba retos genetinių ligų grupės, vadinamos kanalopatijomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius