Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 1d. 15:39

Kur slepiasi Marso vanduo? Mokslininkai turi naują teoriją

Marsas Tik prenumeratoriams
„The New York Times“/NASA Goddard Space Flight Center nuotr. / Marsas
Kadaise Marse buvo šlapia – jo paviršiuje būta tiek vandens, kad būtų pakakę ištisam vandenynui. Šiandien didžioji planetos dalis sausa kaip dykuma, išskyrus ledo sankaupas poliariniuose regionuose. Kur dingo visas kitas vanduo?

Dalis jo pranyko kosmose. Saulės vėjo dalelių veikiamos vandens molekulės suskilo į vandenilio ir deguonies atomus, o jie, ypač lengvesnieji vandenilio atomai, ištrūko iš atmosferos ir pasklido kosmose.

Tačiau didžioji vandens dalis, kaip teigiama naujame tyrime, pranyko pačioje planetoje – vandenį tiesiog įsiurbė Raudonosios planetos uolienos. Jis ten ir liko, įstrigęs mineraluose ir druskose.

Iš tiesų gali būti, kad net 99 procentų kadaise Marsu sruvenusio vandens vis dar tebėra šioje planetoje, teigia mokslininkai neseniai žurnale „Science“ paskelbtame darbe.

Iš per pastaruosius du dešimtmečius robotų vykdytų misijų Marse gauti duomenys, įskaitant misijas, kurias vykdė NASA „Curiosity“ ir „Mars Reconnaissance Orbiter“, parodė, kad planetoje gausu vadinamųjų hidratuotų mineralų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką