Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Laboratorijoje gimė šikšnosparnis-robotas

Virš galvų zyziantys dronai – jau technologinė seniena. Tad susipažinkite su naujiena: nauju autonomiškai skraidančiu robotu, kuris ir atrodo, ir manevruoja visai kaip šikšnosparnis.

93 gramus sveriančiam robotukui vikrumo suteikia sudėtinga sparnų konstrukcija iš lengvų ir tamprių silikono pagrindo membranų, ištemptų ant anglies pluošto „kaulų“.

Kiekviename tokio šikšnosparnio sparne yra po devynis sąnarius, vairuoti padeda ir kintamo ilgio kojos, deformuojančios uodeginę membraną.

Komponentų tarpusavio sąveiką ir sklandų skrydį užtikrina sudėtingi algoritmai, leidžiantys robotui judėti tarsi šikšnosparniui – staigiai sukiotis ir nardyti ore.

Roboto kūrimas dar nebaigtas -mokslininkai ieško būdų pailginti akumuliatoriaus veikimą ir sutvirtinti elektroniką taip, kad ji būtų atsparesnė nestipriems sutrenkimams.

Tikimasi, kad ištobulinti robotai galėtų dirbti rotorinių dronų pagalbininkais tose vietose, kur sąlygos itin sudėtingos ir rotoriniams dronams skraidyti per daug pavojinga.

Ir dar reikėtų išmokyti naująjį robotą sustojant pakibti žemyn galva.

Išsamus darbas, aprašantis roboto kūrimą ir veikimą, publikuotas recenzuojamame žurnale „Science Robotics“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius