Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Laboratorijoje sukurtos vėžį žudančios kamieninės ląstelės

Mokslininkai iš Harvardo medicinos mokyklos surado būdą, kaip kamienines ląsteles paversti naikinimo mašinomis, kurios žudo vėžines ląsteles, rašo BBC.
Kamieninės ląstelės
Kamieninės ląstelės / wikimedia.org nuotr.

Atlikę eksperimentus su pelėmis mokslininkai genetiškai modifikavo kamienines ląsteles, kurios gamina ir išskiria toksinus, žudančius tik smegenų auglį – kitos organizmo ląstelės ar pačios kamieninės ląstelės nenukenčia.

Kitas mokslininkų laukiantis tyrimo etapas – ląsteles patikrinti su žmonėmis. Kaip sako kamieninių ląstelių specialistai – tai yra „vėžio gydymo ateitis“.

Tyrimas, išspausdintas žurnale „Stem Cells", buvo bendras mokslininkų iš Masačusetso ligoninės ir Harvardo kamieninių ląstelių instituto tyrėjų projektas. Daugelį metų jie ieškojo kamieninėmis ląstelėmis pagrįstos terapijos, kuri galėtų naikinti tik vėžines ląsteles ir jokių kitų.

Jie panaudojo genų inžineriją tam, kad sukurtų ląsteles, kurios išstumia vėžio žudymo toksinus, ir, svarbiausia, pačios gali atsispirti nuodams. Nuodai taip pat nekelia žalos įprastinėms ląstelėms.

Atliekant bandymus su gyvūnais kamieninės ląstelės buvo apsuptos želė ir įdėtos į smegenų auglio vietą. Vėžinės ląstelės žuvo, nes neturėjo priešnuodžių toksinams. 

Mokslo pasaulyje toks atradimas laikomas milžinišku pasiekimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką