EPIC paskelbė Kęstutį Jasiūną apdovanojimo „už viso gyvenimo pasiekimus“ laureatu už išskirtinį indėlį ir lyderystę lazerių pramonėje.
Komentuodamas apdovanojimą K.Jasiūnas sakė: „Šis įvertinimas, nors ir įvardintas mano vardu, yra visos „Ekspla“ komandos ir Lietuvos lazerininkų bendruomenės pasiekimų įvertinimas”.
K.Jasiūnas, šiuo metu „Ekspla“ valdybos pirmininkas, bendrovei vadovavo beveik tris dešimtmečius. Įmonė užima daugiau kaip pusę pasaulinės mokslinių pikosekundinių lazerių rinkos ir iki šiol yra vienintelė SFG spektrometrų, skirtų medžiagų paviršiams tirti, gamintoja.
Kęstutis Jasiūnas karjerą pradėjo Lietuvos mokslų akademijos Fizikos institute, o 1992 m. tapo vienu iš „Ekspla“ bendraįkūrėjų. Jam vadovaujant „Ekspla“ kūrė ir gamino pažangiausius femto-, piko – ir nanosekundinius lazerius bei lazerines sistemas mokslo ir pramonės institucijoms.
K.Jasiūnas yra įvairių inžinerinių-technologinių organizacijų, tarp jų Lietuvos inžinerinės pramonės įmonių asociacijos (LINPRA) prezidiumo, Lietuvos lazerių asociacijos valdybos ir kitų mokslo ir verslo asociacijų aktyvus narys. Su bendraminčiais įkūrė lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterį LITEK.
2007 m. apdovanotas „Nacionaline pažangos premija“ už Lietuvos lazerių mokslo ir pramonės sutelkimą proveržiui į pasaulines rinkas. 2013 m. jam įteiktas Riterio kryžiaus ordinas už nuopelnus Lietuvai.
„Eksplos“ sukurtas „NT200“ serijos lazeris prestižiniame konkurse „Prism Awards for Photonics Innovation“ (2011 m.) įvertintas kaip pažangiausias mokslui skirtas fotonikos gaminys pasaulyje.„Prism Awards“ apdovanojimų finalą pateko pikosekundinis lazeris PT277-XIR (2022 m.).
Viena didžiausių lazerinių technologijų įmonių „Ekspla“ 2022 m. minėjo 30-ties veiklos metines, čia dirba 140 darbuotojų aukštos kvalifikacijos specialistų, pardavimo pajamos sudaro apie 18,5 mln. eurų.