Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 20, 12:01

Lengvam vakarėliui paplūdimyje: „Energy Sistem Urban Box 5+“ bevielės kolonėlės apžvalga

Rinkdamiesi bevielius garsiakalbius, pirkėjai linkę pasitikėti Kalifornijos garso specialistų kuriamais produktais. Jie yra brangus, bet saugus pasirinkimas – įsigiję „JBL“ visada gausite pakankamą garso kokybę, bet už tai turėsite palikti apvalią pinigų sumą. Tuo tarpu ispanai „Energy Sistem“ siūlo įžiebti vakarėlį už apčiuopiamai mažesnę sumą.
„Energy Sistem“ žada užkurti vakarėlį, neatėmę krūvos pinigų
„Energy Sistem“ žada užkurti vakarėlį, neatėmę krūvos pinigų / N.Davalgos nuotr.

Kam patikėtumėte kurti bevielį garsiakalbį, skirtą lengvam vakarėliui saulę lydinčiame paplūdimyje? Geriausiai tai suprasti turėtų karštosios Kalifornijos gyventojai, nuolatinėje fiestoje siaučiantys temperamentingieji ispanai ir, be abejo, Palangos verslininkai.

Pastarieji kol kas tyli, ką siūlo Kalifornijos kūrėjai puikiai žinome – „JBL“ yra vienas populiariausių pasirinkimų šioje produktų grupėje, tuo tarpu ispanai kuria „Energy Sistem“ produktus. Šiandien turėsite progą susipažinti su pastaraisiais.

„Energy Sistem“ pirmasis produktas buvo UPS nepertraukiamo maitinimo sistema, bet po kiek laiko kompanija savyje atrado muzikinę gyslelę. Šuo metu „Energy Sistem“ specializuojasi tik su garso atkūrimu susijusiuose produktuose ir siūlo plačią jų įvairovę. Asortimentas prasideda miniatiūriniais MP3 grotuvais, o baigiasi daugiau nei metro aukščio garsiakalbiais. Vieną svarbiausių vietų gamoje užima belaidės kolonėlės. „Urban Box 5+“ yra antras pagal galingumą cilindro formos „Energy Sistem“ garsiakalbis, kuris šiandien bandys įrodyti savo vertę.

N.Davalgos nuotr./Šis garsiakalbis bando tapti pigesne alternatyva „JBL“ produkcijai
N.Davalgos nuotr./Šis garsiakalbis bando tapti pigesne alternatyva „JBL“ produkcijai

„Energy Sistem Urban Box 5+“ yra rankoje telpanti kompaktiška kolonėlė, kainuojanti apie 50 eurų. Ji skirta nedidelei išvykai į gamtą, kambario užpildymu racionalaus dydžio garsu ir, kaip sufleruoja pavadinimas, naudojimui mieste. Jeigu reikia stipriau įsukti šventę, galima du tokius garsiakalbius priversti veikti kartu iš vieno garso šaltinio.

Detalus žvilgsnis

„Energy Sistem Urban Box 5+“ nėra brangus Premium klasės modelis. Džiugu, kad buvo nuspręsta nepagailėti dailios dėžutės – tokią išpakavimo patirtį galima sutikti trigubai brangesniame produkte. Panašu, kad ispanai pasisėmė gerosios patirties iš vyndarystės sektoriuje dirbančių kolegų. Dėmesys buvo atkreiptas net ir smulkias detales, tokias kaip pridedami lipdukai.

N.Davalgos nuotr./„Energy Sistem“ suteikia aukščiausios klasės išpakavimo patirtį
N.Davalgos nuotr./„Energy Sistem“ suteikia aukščiausios klasės išpakavimo patirtį

Tikėjausi, kad iš Ispanijos atkeliavusi kolonėlė turės temperamentingą Viduržemio jūros regiono įkvėptą dizainą, pavyzdžiui, ryškią sultingo apelsino, ar skaidrios jūros mėlynumo spalvą. „Energy Sistem Urban Box 5+“ nuteikia visiškai kitaip – garsiakalbis nudažytas karines nuotaikas sukuriančia žalia spalva. Jeigu armijos atspalviai nekelia gerų emocijų, galite rinktis ir konservatyvesnį juodą variantą.

N.Davalgos nuotr./Jeigu karinio stiliaus spalva ne prie širdies, rinkitės juodą variantą
N.Davalgos nuotr./Jeigu karinio stiliaus spalva ne prie širdies, rinkitės juodą variantą

Ne tik pakuotė, bet ir produkto korpusas stebina aukšta kokybe ir dėmesiu detalėms. Panaudotas plastikas yra malonus liesti, tą patį galima pasakyti ir apie pasirinktą gumą. Viskas surinkta tvirtai, todėl „Urban Box 5+“ sukuria gerai išbaigto produkto įvaizdį ir paslepia tikrąją produkto kainą.

Korpusas suteikia šiokią tokią apsaugą nuo neigiamų aplinkos veiksnių, tačiau jos galimybės nėra apibrėžtos. Brangesni modeliai gali pasigirti IP67 apsaugos sertifikatu. Jis parodo, kad kolonėlė nebijos paplūdimyje pustomo smėlio, ar per toli nusiritusios jūros bangos. Vis dėl to, tokie sprendimai kainuoja daug, todėl minėto sertifikato nebuvimo vadinti produkto trūkumu liežuvis nesiverčia.

N.Davalgos nuotr./Valdymo sistema yra paprasta ir niekuo neišsiskirianti
N.Davalgos nuotr./Valdymo sistema yra paprasta ir niekuo neišsiskirianti

„Energy Sistem Urban Box 5+“ valdymo sistema yra paprasta, tokia pati kaip ir daugumoje kitų bevielių kolonėlių, todėl plačiau apie tai kalbėti nėra tikslo. Kiek nemaloniai nustebino kolonėlės svoris. Įvertinęs dydį ir galią tikėjausi, kad ji svers apie pusę kilogramo. Tikrasis svoris yra apčiuopiamai didesnis – jis siekia 822 gramus.

Garsas

Nešiojamosios kolonėlės skirtos išgauti daug garso, patiriant kuo mažesnes išlaidas. Tai reiškia, kad garso kokybės tokiuose produktuose nebūna ideali. Ne tik tikslas išgauti kuo daugiau garso už kuo mažesnę kaina, bet ir cilindrinių kolonėlių konstrukcinės ypatybės nepadeda atkurti aukštos klasės muzikos skambesio.

N.Davalgos nuotr./Kolonėlės garso pakaks nedideliam vakarėliui, o norintys daugiau gali pasijungti dar vieną.
N.Davalgos nuotr./Kolonėlės garso pakaks nedideliam vakarėliui, o norintys daugiau gali pasijungti dar vieną.

Įvertinus, kad tai yra kompaktiškas modelis, garso šios kolonėlės turi visai nemažai. Du 2,25 colio diametro garsiakalbiai išgauna 20 W galią. To pilnai pakaks nedideliam vakarėliui namuose, ar nuosaikaus garsumo muzikai atviroje erdvėje. Įsigiję dvi tokias kolonėles, galėsite lengvai jas suporuoti ir išgauti dar daugiau muzikos didesnei šventei.

Norintys rimtesnės galios turi ir kitą kelią – rinktis 30 W galios „Urban Box 7“. Tuo tarpu taupantys pirkėjai turėtų atkreipti dėmesį į 16 W galios „Urban Box 3“ ir 10W galios „Urban Box 2“.

Kolonėlės atkuriamas garsas galėtų būti kiek išraiškingesnis. Geriausiai girdimi vidurinieji dažniai, o žemieji ir aukštieji dažniai gan blankūs. Siaura dažnių charakteristika lemia silpną skirtingų instrumentų atskiriamumą, atima iš muzikos dalį gyvybės.

Šis efektas yra būdingas visoms cilindrinėms kolonėlėms, tai kaina kurią turime sumokėti už patogią formą, tačiau brangesniems konkurentams susitvarkyti su šiuo klausimu sekasi truputėlį geriau.

N.Davalgos nuotr./Muzika į kolonėle patenka ne tik bevieliu ryšiu
N.Davalgos nuotr./Muzika į kolonėle patenka ne tik bevieliu ryšiu

Standartiškai garsas pateks bevieliu „Bluetooth“ ryšiu. Tačiau yra ir keletas kitų alternatyvų – 3,5 mm AUX įėjimas, jungtis USB laikmenai ir atminties kortelės lizdas. USB atmintukų ir SD kortelių talpa turėtų būti ne didesnė nei 64 GB. Šiais laikais tai neskamba įspūdingai, 128 GB kortelės jau tapo standartiniu pasirinkimu, bet esamų galimybių pakaks sutalpinti 5000 – 10000 aukštos kokybės MP3 dainų. Jeigu jau visos turimos dainos jau spėjo atsibosti, „Urban Box 5+“ turi ir FM radijo imtuvą. Pastebėjau, kad FM radijo imtuvas tampa standartiniu „Energy Sistem“ produktų atributu – jį galima rasti ir produktuose, kuriuose net negalvotumėte jo ieškoti.

Kolonėlėje yra integruotas mikrofonas, skirtas telefoniniams ar internetiniams pokalbiams palaikyti. Jo siūloma garso kokybė yra pakankama sklandžiam bendravimui su pašnekovais kitame linijos gale.

Išvados

„Energy Sistem Urban Box 5+“ šiuo metu Lietuvoje kainuoja apie 50 eurų. Pirkdamas tokio tipo produktą, rimtai apsvarstyčiau galimybę iš karto imti dvi tokias kolonėles ir sujungti jas į TWS sistemą. Vienos 20 W galios kolonėlės tik pakanka tik lengvam vakarėliui palaikyti, tad pastiprinimas būtų labai naudingas, be to, atsirastų galimybė mėgautis „Stereo“ garsu.

„Urban Box 5+“ yra pirmas biudžetinės klasės produktas, kuriame matau tokią aukštą medžiagų ir surinkimo kokybę. Paėmę produktą, jį išpakavę ir apžiūrėję galvosite, kad kolonėlė kainuoja kelis kartus daugiau, nei iš tiesų yra verta. „Energy Sistem“, siekdami sukurti Premium klasės jausmą, savo darbą padarė idealiai.

N.Davalgos nuotr./Jeigu turite kuklų biudžetą, „Energy Sistem Urban Box 5+“ nusipelnė jūsų dėmesio
N.Davalgos nuotr./Jeigu turite kuklų biudžetą, „Energy Sistem Urban Box 5+“ nusipelnė jūsų dėmesio

Vienintelis dalykas, kurį norėtųsi patobulinti šioje bevielėje kolonėlėje, yra atkuriamų dažnių diapazono išplėtimas. Netikiu, kad tokį projektą pavyktų lengvai įgyvendinti, nekeičiant galutinės produkto kainos. Tai yra vienintelė priežastis, kodėl „Urban Box 5+“ kainuoja tik 50 eurų, o ne du ar tris kartus daugiau.

Ispanams pavyko sukurti visai neblogą biudžetinės klasės produktą. Konkurentai iš saulėtosios Kalifornijos yra žingsneliu priekyje, bet tas žingsnelis nėra toks didelis, koks yra kainų skirtumas. Tai daro „Urban Box 5+“ dėmesio vertu variantu nenorintiems išleisti krūvos pinigų nešiojamajai kolonėlei.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką