Lietuvis išbandė naują kinų dirbtinio intelekto programėlę „DeepSeek“: „Tai tokia žodžio laisvė“

Pasirodžius Kinijos dirbtinio intelekto (DI) įmonės sukurtai nebrangiai pokalbių roboto programai „DeepSeek“, ją suskubo išbandyti ir lietuviai.
Kinijos dirbtinio intelekto pokalbių robotas „DeepSeek“
Kinijos dirbtinio intelekto pokalbių robotas „DeepSeek“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Praėjusią savaitę pristatyta programėlė „DeepSeek“ aplenkė konkurentus, įskaitant amerikietiškąjį konkurentą „ChatGPT“, ir tapo daugiausiai parsisiunčiama nemokama programėle Jungtinėse Valstijose. Kai kurie vartotojai ją išbandė ir Lietuvoje.

„Res Publica“ pilietinio atsparumo centro vadovas Giedrius Sakalauskas socialiniame tinkle „Facebook“ aprašė savo patirtį, naudojantis „DeepSeek“.

„Paklausiau kinų DI stebuklo apie Tiananmenio aikštės skerdynes. Tai toks komunistų technologinis progresas, tai tokia žodžio laisvė“, – konstatavo G.Sakalauskas.

Mat DI pokalbių robotas, paprašytas papasakoti apie aikštėje vykusias skerdynes, tvirtino nežinantis, ką jam atsakyti, ir paragino klausti apie matematiką, kodavimą ir logikos problemas.

Komentaruose po šiuo įrašu kai kurie rašė savo patirtis. Tarp jų buvo ir tokia, kuomet robotas buvo paprašytas pakritikuoti Kinijos lyderį Xi Jinpingą. Dirbtinis intelektas pažymėjo, kad tai nepatenka į jo galimybių lauką šiuo metu ir paragino pakalbėti apie kažką kita.

Priminsime, kad programa sukrėtė pasaulio technologijų pramonę ir smogė JAV milžinams, įskaitant DI lustų milžinę „Nvidia“, kurios rinkos vertė pirmadienį sunyko rekordine beveik 600 mlrd. dolerių suma – daugiausiai per vieną dieną Volstrito istorijoje.

Kinų DI pokalbių robotas gali bendrauti keliomis kalbomis, bet geriausiai jis tai daro angliškai ir kiniškai.

„Nustatėme, kad „DeepSeek“ pasiekia geriausius rezultatus arba maždaug prilygsta geriausiems amerikietiškiems modeliams“, – CNBC sakė „Scale AI“ vadovas Alexandras Wangas.

„DeepSeek“ konkuruoja su „ChatGPT“, bet svarbiau tai, kad jis dirba mažesnio našumo lustų pagrindu.

Analitikai tvirtino, jog JAV turi lemiamą pranašumą prieš Kiniją, kai reikia gaminti galingus lustus, ir gali neleisti Azijos galybei naudotis šia technologija, todėl Jungtinės Valstijos turės pranašumą DI lenktynėse.

Tuo tarpu „DeepSeek“ kūrėjai teigė, kad kurdami naujausią savo modelio iteraciją išleido tik 5,6 mln. JAV dolerių, palyginti su milijardais, kuriuos JAV technologijų milžinės išleido savo DI kūrimui.

Savo ruožtu Kinijos vyriausybė pažadėjo iki 2030-ųjų tapti pasaulio lydere DI technologijų srityje ir veikiausiai solidžiai į tai bus investuojama.

„DeepSeek“ gali atlikti daugelį dalykų, kuriuos gali atlikti ir jos vakarietiški konkurentai – rašyti dainų žodžius, padėti rengti asmeninio tobulėjimo planą ar parašyti vakarienės receptą pagal tai, kas yra šaldytuve.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas: spręsk ir laimėk 300 eur vertės elektrinį dantų šepetėlį!
„Moerie“ plaukų priežiūros priemonių veidu tapo K.Meschino: pamilau jas jau po pirmo galvos plovimo
Reklama
Jautienos troškiniai – tobulas maistas šaltajam sezonui: vos kelios taisyklės ir gaminsite lengva ranka
Reklama
5 Graikijos kurortai – ką rinktis: salas ar sostinę?