Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvoje – pirmosios nemokamos programavimo pamokos vaikams

JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge Group“ pristato iniciatyvą – „Sourcery for Kids“, kuri 7–12 m. vaikams suteiks nemokamus programavimo pagrindų mokslus. Pirmaisiais metais šie užsiėmimai priims per 200 vaikų Kaune ir Šakiuose. Norintys į juos patekti, kviečiami registruotis (devbridge.com/sourcery-kids/).
Vaikai mokosi programuoti
Vaikai mokosi programuoti / Projekto partnerio nuotr.

„Sourcery for Kids“ siekia įkvėpti ir ugdyti technologinių produktų vystymą išmanančius ir savo įgūdžius naudojančius kūrybinius technologus. Akademijos iniciatoriai pabrėžia dramatiškai išaugusią programavimo svarbą skaitmeniniame amžiuje – „iki 2020 m. programuotojų poreikis Lietuvoje išaugs 83 proc., tačiau ši situacija vis dar neturi atitinkamų išraiškų mūsų švietimo sistemoje“, – pastebi „Devbridge Group” viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas Viktoras Gurgždys.

Projekto partnerio nuotr./V. Gurgždys ir V. Matijošaitis
Projekto partnerio nuotr./V. Gurgždys ir V. Matijošaitis

Šiuo tikslu, įmonė investavo 50 000 Eur. Už šiuos pinigus, nuo rugsėjo mėn., per 200 vaikų galės visus mokslo metus mokytis programavimo pagrindų ir tokių loginių konceptų, kaip funkcijos, kintamieji, sekos, koordinatės, judėjimas ir kt. bei jų pritaikymo galimybių savo projektuose.

„Esame tikri, kad šios disciplinos turėtų būti prieinamos visiems šalies vaikams nuo pat mažumės. Imkime pavyzdį iš Estijos, kur vaikai programavimo mokosi jau pradinėse klasėse, kaip antrosios kalbos. Norime priartinti šį modelį prie Lietuvos ir įgyvendinti ilgalaikę įmonės viziją – dešimt kartų padidinti stojančiųjų į informacines technologijas kiekį per artimiausius dešimt metų“,– iniciatyvą pristato V.Gurgždys.

Iniciatyvą aktyviai palaiko ir Kauno miesto savivaldybė. Meras Visvaldas Matijošaitis ragina kauniečius registruoti savo vaikus jau dabar.

Projekto partnerio nuotr./Vaikai mokosi programuoti
Projekto partnerio nuotr./Vaikai mokosi programuoti

„Sveikinu ir labai palaikau šią „Devbridge Group“ iniciatyvą. Tai yra puikus pavyzdys, kuomet Kaune sėkmingai veikiantis verslas ne žodžiais, bet konkrečiais veiksmais rūpinasi mūsų miestu ir jo žmonėmis“, – akcentavo V.Matijošaitis.

Nemokami „Sourcery for Kids“ užsiėmimai vyks šeštadieniais, vaikai mokysis pagal neformalaus švietimo programoje (NVŠ) akredituotą programą, kurią organizuoja ir vykdo „bit&Byte“. Ši programa leidžia vaikams ne tik žengti pirmuosius žingsnius programavime, bet ir skatina kūrybiškumą, savarankiškumą, smalsumą ir kitus reikšmingus įgūdžius, kurie atlieka kritinį vaidmenį vadinamosiose „ateities“ profesijose.

Projekto partnerio nuotr./Vaikai mokosi programuoti
Projekto partnerio nuotr./Vaikai mokosi programuoti

„Mokymosi procese vaikai ne tik mokosi, kaip kurti naujausias technologijas, bet naudoja ir kitus įgūdžius, reikalingus sėkmingam darbui technologijų industrijose: dizainą, smulkiąją elektroniką, 3D, animaciją, virtualią realybę (VR), žaidimų kūrimą”, – programą pristato „bit&Byte“ įkūrėja Monika Katkutė-Gelžinė.

„Devbridge Group“ atstovai pabrėžia, kad „Sourcery for Kids“ – tai ne vienkartinis debiutas, bet ilgalaikę ir ambicingą viziją turinti iniciatyva, kuri, numatyta, kasmet plėsis, ypač į regionus – „pradedame nuo kelių šimtų vaikų, tačiau, kasmet jų tik daugės. Dar kelios tokios grupės ir netrukus paruošime jau visą mokyklą potencialių kūrėjų, kurie į rinką žengs išsiugdę paklausiausius įgūdžius“, – priduria V.Gurgždys.

Tėveliai jau dabar gali registruoti savo 7–12 m. vaikus į „Sourcery for Kids“ iki pat rugpjūčio 15 d. Kas pateks į akademiją, paaiškės atsitiktiniu būdu atrinkus apie 200 kandidatų iš visų užsiregistravusių.

Projekto partnerio nuotr./Vaikai dirba su „Microbit“
Projekto partnerio nuotr./Vaikai dirba su „Microbit“

„Sourcery for Kids“ – tai JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group“ įkurta nemokama kūrybinių technologijų akademija 7–12 m. vaikams. Jos tikslas – įkvėpti ir ugdyti technologinių produktų vystymą išmanančius ir savo įgūdžius naudojančius kūrybinius technologus ir padidinti dešimt kartų stojančiųjų į informacines technologijas kiekį per artimiausius dešimt metų.

Tai – jau trečia „Devbridge Group“ edukacinės iniciatyvos kryptis Lietuvoje. Įmonė ketvirtus metus iš eilės sistemingai ugdo IT studentus ir jau išleido šešias absolventų kartas savo įkurtoje „Sourcery“ akademijoje programuotojams, taip pat, šiemet pristatė dar vieną naujovę ir debiutavo su programinės įrangos testuotojams skirta vidine akademija „Sourcery for Testers“.

Projekto partnerio nuotr./Viduryje – Monika Katkutė-Gelžinė
Projekto partnerio nuotr./Viduryje – Monika Katkutė-Gelžinė

Devbridge Group” – lietuvių įsteigta JAV programavimo paslaugų įmonė, kurios centrinė būstinė yra Čikagoje. Tarptautinę įmonės komandą sudaro apie 300 darbuotojų. Jie pasiskirstę Čikagos, Toronto, Kauno ir Vilniaus padaliniuose. Įmonės klientai – „Fortune 1000“ sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos, tokios kaip „Grainger“, „Morningstar“, „Fitch“, „Louis Dreyfus“, „John Deere“ ir kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius