Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Lietuvos moksleiviai susisiekė su TKS astronautu

Minėdamos Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija ir progimnazija trečiadienį sukūrė tiltą su kosmosu. Lietuvos moksleiviai užmezgė ryšį su Tarptautinės kosminės stoties (TKS) astronautu.
JAV astronautas Josephas Acaba
JAV astronautas Josephas Acaba / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šiuo metu kosminėje stotyje dirba 54-oji ekspedicija. Trečiadienį kalbėtasi su NASA astronautu amerikiečiu Josephu Michaeliu Acaba.

Naudodami savo sukonstruotą techniką, abiejų mokyklų mokiniai tiksliai numatytu laiku - 14.37 val. - susisiekė su 400 km aukštyje skriejančia brangiausia planetos laboratorija. Tai buvo pirmasis toks projektas Lietuvos istorijoje.

Dėl nesusikalbėjimo su NASA pirmasis moksleivių bandymas susisiekti su TKS buvo nesėkmingas.

Projektas „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“ vykdomas kartu su Vilniaus universiteto Radijo klubu ir Lietuvos radijo mėgėjų draugija.

Transliaciją stebėkite čia:

VIDEO: Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso

Vos išgirdę astronauto atsiliepimą į šaukinį, sklidusį iš Vilniaus, tramdydami džiaugsmo šūksnius krykštauti pradėjo ir moksleiviai, ir ryšininko vaidmenį atlikęs Lietuvos radijo mėgėjų draugijos prezidentas Simonas Kareiva.

Moksleiviai, susisiekę su astronautu, itin organizuotai bėrė mintinai išmoktus savo klausimus TKS dirbančiam J.M.Acabai. Stebino itin greiti astronauto atsakymai: arba klausimai jam buvo žinomi iš anksto, arba jo reakcija buvo labai greita ir atsakymus jis bėrė taip pat lyg būtų išmokęs juos mintinai.

J.M.Acaba, atsakinėdamas į 20 moksleivių klausimų, prisipažino, kad nors tuo metu TKS skrido prie pat Lietuvos, mūsų šalies jis matyti negalėjo, nes šį geografinį regioną dengia tankūs debesys. Astronautas, atsakydamas į moksleivio Dominyko klausimą apie pripučiamus TKS modulius, sakė, kad yra tame modulyje buvęs – ta stoties dalis atrodo tvirta ir patikima, tad šio tipo stoties papildymai yra gana įdomus ir perspektyvus būdas stotį plėsti.

Geologo išsilavinimą turintis astronautas teigė, kad turėdamas galimybę aplankyti bet kokią pasirinktą planetą, jis rinktųsi Marsą – vien dėl fantastiškų geologinio tyrinėjimo galimybių.

J.M.Acaba papasakojo, kokie garsai juos supa kosmose – nors atviras kosmosas yra visiškai begarsė erdvė, tačiau pačioje stotyje nepaliaujamai ūžia įvairūs siurbliai ir kiti įrenginiai. Jis pasidžiaugė, kad iki šiol pačiam nėra tekę stebėti kosminių šiukšlių susidūrimo ir teigė, kad nusileidus į Žemę pirmas jo paragautas patiekalas veikiausiai bus mėsainis arba pica.

Astronautas sakė, kad kilimas raketa į kosmosą kelia didesnę baimę nei nusileidimas į Žemę – visgi kilimo metu juos į dangų kelia galingi raketiniai varikliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką