Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 10, 23:42

Meksikos narkotikų prekeiviai nužudė ketvirtą „interneto skundiką“

Meksikos nusikalstamos grupuotės „Nuevo Laredo“ nariai nužudė ir nupjovė galvą vienos interneto svetainės moderatoriui, kuris paviešino informaciją apie vietinį narkotikų kartelį.
Narkotikai
Švirkštas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Sveiki, aš esu Rascatripas (toks buvo nužudytojo slapyvardis – aut. past.). Man taip nutiko dėl to, kad nesupratau, ko neturėčiau rašinėti socialiniuose tinkluose“, – rašoma ant krauju permirkusios paklodės, paliktos šalia kūno.

Kaip pranešė „Houston Chronicle“, nužudytasis buvo svetainės „Nuevo Laredo en Vivo“ moderatorius.

Jis yra jau ketvirtasis tinklaraštininkas, kurį Meksikos narkotikų prekeiviai nužudė už informacijos paviešinimą internete. Kita tinklaraštininkė, Marisol Macias Castaneda, buvo rasta negyva toje pat vietovėje rugsėjo pabaigoje. Dar prieš pora savaičių buvo rasti dviejų nužudytųjų kūnai su žinute, kad „taip nutiks visiems interneto skundikams“.

Narkotikų prekeivių karai Meksikoje per pastaruosius penkerius metus pareikalavo daugiau nei 40 tūkst. žmonių gyvybių. Socialiniai tinklai ir tinklaraščiai tapo svarbia informacijos apsikeitimo vieta – žmonės praneša vieni kitiems naujienas apie smurto protrūkius, susišaudymus, prekybos vietas ir t. t.

Tačiau interneto aktyvistai pasiduoti neketina. „Nesijaudinkite. Jie negali sužinoti mūsų asmeninės informacijos, kadangi mes visi esame anonimai. Jie gali tai sužinoti tik jei mes šią informaciją atskleisime, taigi prašau, laikykitės taisyklių ir neatskleiskite savo asmeninės informacijos“, – tame pat „Nuevo Laredo en Vivo“ tinklalapyje rašo asmuo, slapyvardžiu „Danlaredo“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką