Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Mokslininkai žada per penkerius metus į mūšio lauką išleisti „nematomus“ tankus

Didžiosios Britanijos karinių technologijų kūrėjai planuoja sukurti „nematomų“ tankų armiją, kuri į mūšio lauką galėtų išriedėti per ateinančius penkerius metus.
Ant „nematomo“ tanko paviršiaus būtų projektuojamas aplinkos vaizdas.
Ant „nematomo“ tanko paviršiaus būtų projektuojamas aplinkos vaizdas. / „BAE Systems“ nuotr.
Temos: 1 Šarvuotis

Šiuos šarvuočius tikimasi sukurti panaudojant naują technologiją, vadinamą „elektroninę maskuotę“, praneša Telegraph.co.uk. Tankų paviršius būtų padengtas specialiu „elektroniniu rašalu“, o ant korpuso pritvirtinti elektroniniai sensoriai rinktų informaciją apie aplinką. Tanko išvaizda keistųsi priklausomai nuo aplinkos, tokiu būdu jis galėtų beveik išnykti kraštovaizdyje ir išvengti atakos.

Kitaip nei su įprastu kamufliažu, tanko išvaizda nuolat keistųsi reaguodama į aplinką. Pavyzdžiui, iš smėlynų įvažiavus į augalingas teritorijas elektroninis rašalas prisiderintų prie žalių atspalvių, taip užtikrinant, kad tankas liks nepastebėtas.

Pavyzdžiui, šiuo metu Afganistano Helmando provincijoje visa ginkluotė naudoja smėlynų spalvos kamufliažą, kuris duoda mažai naudos „žaliose“ teritorijose, o būtent jose dažnai slepiasi talibų sukilėliai.

Dar visai neseniai tokie tankai buvo laikomi mokslinės fantastikos dalimi, tačiau gynybos kompanijos „BAE Systems“ mokslininkai teigia, jog „nematomumas“ bus įmanomas ir praktiškai.

„El. maskuotę“ ketinama naudoti ne tik tankams, bet ir kitai technikai paslėpti, tiek valdomai žmogaus, tiek nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, teritoriją tikrinantiems robotams.

Pirmuosius prototipus numatoma parengti per artimiausius ketverius metus.

Mokslininkai taip pat kuria technologijas, kurios leistų sumažinti karinių automobilių degalų sąnaudas bei šoviniams ir sprogimams labiau atsparias medžiagas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius