Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 12 15, 08:32

„Mokslo sriuba“: kaip veikia Vilniaus oro uostas?

Ar žinojome, kad Tarptautinis Vilniaus oro uostas yra vienas iš ilgiausiai be pertraukų veikiančių oro uostų pasaulyje? 2015 metais jis šventė savo istorijos 100-metį. Oro uostą įkūrė vokiečiai, kad čia galėtų leistis ir kilti jų kariniai bombonešiai.
Oro uostai
Oro uostai / Mokslo sriubos iliustr.

Vienu metu jame buvo du pakilimo takai. Šiandien Vilniaus oro uostas yra sparčiausiai augantis oro uostas Baltijos regione. Šiais metais planuojama aptarnauti 3,6 mln. keleivių.

VIDEO: Mokslo sriuba: oro uostai

„Lėktuvui nusileidus, netrukus orlaivis ruošiamas naujam skrydžiui. Oro uosto vadovas Artūras Stankevičius atskleidė, kad pigių skrydžių bendrovės orlaivius ant žemės laiko ne ilgiau kaip 25 minutes. Tačiau net ir per tiek laiko žiemą lėktuvai spėja apsnigti ar net apledėti. Prieš išskrendant, oro uosto darbuotojai apžiūri lėktuvą. Jei lėktuvas apsnigęs, darbo imasi specialistai vadinami ledo žmonėmis.“ – sudomina „Mokslo sriubos“ kūrėjai.

Mokslo sriubos iliustr./Oro uostai
Mokslo sriubos iliustr./Oro uostai

Laida „Mokslo sriuba“ – ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 10:00 val. per LRT Kultūrą, o išalkus dar – per „YouTube“ paskyrą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką