2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Mozilla“ kuria operacinę sistemą „Boot to Gecko“ išmaniesiems telefonams

Interneto naršyklės „Firefox“ kūrėja „Mozilla“ paskelbė planuojanti išleisti operacinę sistemą išmaniesiems telefonams, pavadinimu „Boot to Gecko“ (B2G).
Išmanieji telefonai
Išmanieji telefonai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Organizacija skelbia, kad tai bus „pilnavertė, savarankiška operacinė sistema internetui“. Projekto tikslas – paskatinti programuotojus kurti interneto programas (būtent – HTML5 programas), kurios prilygtų įrenginiuose įdiegtoms programoms, praneša Businessinsider.com.

B2G projektas šiek tiek primena „Google“ operacinę sistemą „ChromeOS“, tačiau ji skirta ne mobiliesiems įrenginiams, o kompiuteriams. Taigi B2G veikiau bus tarsi atsakas tos pačios „Google“ sukurtai operacinei sistemai išmaniesiems telefonams „Android“

„Android“ nėra tokia „atvira“, kaip „ChromeOS“, bet ji sulaukė žymiai didesnio pasisekimo. Pasaulyje kasdien aktyvuojama daugiau nei 500 tūkst. įrenginių su „Android“ operacine sistema. Atsiliepimai apie „ChromeOS“ nėra itin geri ir didelio susidomėjimo ji kol kas nesulaukė, nebent iš akademinių sluoksnių.

Taigi „Mozilla“ nusprendė perkelti „ChromeOS“ idėją į mobiliuosius įrenginius. Ir įžengti į „Android“ rinką.

B2G bus paremta „Gecko“ kodu, kurį naudoja garsioji interneto naršyklė „Firefox“ ir el. pašto klientas „Thunderbird“. Ironiška, bet B2G bus panaudota ir dalis „Android“ sisteminio kodo bei tvarkyklių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką