15min be reklamos
2013 12 24, 16:02

NASA astronautai per Kūčias išėjo į atvirą kosmosą

Du NASA astronautai antradienį išėjo į atvirą kosmosą užbaigti Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) remonto darbų.
NASA astronautai atvirame kosmose
NASA astronautai atvirame kosmose / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 NASA

„10-asis metų išėjimas į atvirą kosmosą Tarptautinėje kosmoso stotyje dabar vyksta“, - 6 val. 53 min. vietos (13 val. 53 min. Lietuvos) laiku paskelbė NASA komentatorius, astronautams antrą kartą išėjus į atvirą kosmosą pakeisti amoniako pompos modulio, kuriame gruodžio 11-ąją sugedo vidaus kontrolės vožtuvas.

Pagrindinė šios dienos užduotis yra paimti atsarginį pompos modulį iš vienos išorinės sandėliavimo platformos ir jį instaliuoti.

NASA astronautai, 53 metų Rickas Mastracchio ir 44 metų Mike‘as Hopkinsas šeštadienį sparčiai atliko darbus per pirmąjį išėjimą – atjungė ir išėmė senąją aušinimo pompą, kuri reguliuoja šios kosminės laboratorijos įrangos temperatūrą.

Per vieną išėjimą, kuris truko penkias su puse valandos, pavyko atlikti beveik dviejų dienų darbą ir užbaigti darbą valanda anksčiau nei planuota.

Išėjimai į atvirą kosmosą retai rengiami per Kūčias. NASA nurodė, kad praėjusį kartą astronautai per Kūčias į atvirą kosmosą buvo išėję prieš 14 metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką