Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Naujausias britų lėktuvnešis – be apsaugos? Niekas nepastebėjo ant denio nusileidusios skraidyklės

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės ginklas. Aišku, jis susilaukė kritikos – vieniems nepatinka, kad visai naujas lėktuvnešis naudoja „Windows XP“, o rusai su kartėliu juokiasi, kad tai – tik lengvas taikinys.
lektuvnesis-hms-queen-elizabeth-naujasis-jungtines-karalystes-flagmanas
lektuvnesis-hms-queen-elizabeth-naujasis-jungtines-karalystes-flagmanas

Tačiau visa tai nublanksta prieš pastarąjį incidentą – mėgėjo valdoma skraidyklė lyg niekur nieko nusileido ant „Queen Elizabeth“ denio, o po to nuskrido toliau. Ir niekas jos nepagavo.

Tai kaip ten dėl buvimo dideliu taikiniu? Aišku, kaip visada, situacija nebuvo tokia paprasta kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Laivas buvo prišvartuotas Ivergordone Škotijoje. „Black Isle Images“ prekiniu ženklu prisidengęs skraidyklės pilotas nusprendė pasižvalgyti virš naujojo Karališkojo laivyno pasididžiavimo. Jau čia gali pasirodyti, kad tai – nėra normalu. Skraidyklės neturėtų būti prileidžiamos taip arti karinių objektų, ypač turint omenyje, kad jau buvo pasirodę pranešimų, kad „Queen Elizabeth“ lėktuvnešiu domisi ir priešiškų valstybių tarnybos. Visgi skraidyklė lyg niekur nieko zyzė virš lėktuvnešio tol, kol pakilo stiprus vėjas.

Štai šis vaizdo įrašas, padarytas prieš lemtingąjį nusileidimą:

VIDEO: Carrier Queen Elizabeth, illegal drone flyover

Savaime aišku, kad skraidyklė ten buvo be jokių leidimų. Tačiau pakilęs vėjas pradėjo „DJI Phantom“ orlaivį blaškyti, automatiškai įsijungė avarinio nusileidimo programa ir skraidyklė pati, nepaisydama piloto komandų, nusileido tiesiai ant „Karalienės Elžbietos“ denio. Pilotas buvo apstulbintas tokio netikėto įvykių posūkio, bet nusprendė nufotografuoti tai, ką mato jo orlaivis, kad vėliau nebūtų apšauktas melagiu. BBC publikavo jo padarytą nuotrauką.

Tuomet skraidyklė vėl pakilo ir pilotui pavyko ją susigrąžinti. O ką daryti tuomet? Daugelis tikriausiai tiesiog pasišalintų, bet šis žmogus buvo per daug sunerimęs dėl savo likimo ir dėl lėktuvnešio saugumo. Jis pats pasikalbėjo su netoliese buvusiais kariais, kurie pasakė, kad informaciją perduos aukštesnio rango pareigūnams, o pilotas gali eiti. Jis paliko savo kontaktinius duomenis ir išvyko namo. Lyg nieko nebūtų įvykę.

Karališkojo laivyno atstovai, atrodo, susizgribo tik tada, kai nuotraukos ir vaizdo įrašas pradėjo plisti internete. Jie patikino, kad lėktuvnešio saugumui skiriamas aukščiausias prioritetas, o apie incidentą informuota Škotijos policija. Taip pat teigiama, kad saugumui dabar skiriamas didesnis dėmesys – tiesiog iki šiol jokio pavojaus šiame uoste nesitikėta.

O tikėtis vertėtų – civilinės skraidyklės jau kurį laiką naudojamos ir karuose. Islamo valstybė juos apginkluoja granatomis ir minosvaidžio sviediniais. Kovą Ukrainos amunicijos saugykla taip pat buvo susprogdinta panaudojus civilinę skraidyklę. JAV, po to kai vienas F-22 naikintuvas vos išvengė susidūrimo su bepiločiu orlaiviu, paskelbė, kad per arti priskridusias skriadykles perims arba numuš – jokio tarpinio varianto. Regis, ir Karališkasis laivynas turės imtis panašios praktikos.

VIDEO: Lėktuvnešis „HMS Queen Elizabeth“ – naujasis Jungtinės Karalystės flagmanas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius