Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 26d. 11:27

Nauji „Blue Origin“ planai – komercinė kosminė stotis

„Blue Origin“ turi platesnio užmojo planų, o ne tik kosmoso turizmą. Jeffu Bezosui priklausanti kosminių skrydžių bendrovė paskelbė, kad taip pat kuria savo kosminę stotį. Ši stotis, pavadinta „Orbital Reef“, žada tapti pramoniniu ir komerciniu centru ir turėtų pradėti veikti antroje šio dešimtmečio pusėje.

Biurai kosmose

Stotis bus kuriama, valdoma ir eksploatuojama bendradarbiaujant su korporacijos „Sierra Nevada“ dukterine įmone „Sierra Space“. Bendrovė „Sierra Space“, ko gero, geriau žinoma dėl kosminio laivo „Dream Chaser“, kuris turėtų pradėti veikti 2022 m. ir gabenti krovinius į Tarptautinę kosminę stotį. Bendrovę „Orbital Reef“ taip pat remia bendrovės „Boeing“, „Redwire Space“, „Genesis Engineering Solutions“ ir Arizonos valstybinis universitetas.

„Orbital Reef“ iš esmės galima laikyti „verslo parku“, tik kosmose. Pranešime spaudai „Blue Origin“ teigė, kad ši vieta „pasiūlys mokslinių tyrimų, tarptautiniams ir komerciniams klientams ekonomiškai konkurencingas kompleksines paslaugas, įskaitant kosminį transportavimą ir logistiką, apgyvendinimą kosmose, įrangos apgyvendinimą ir operacijas, įskaitant įgulos darbą“. Kiekvienas, norintis „įsirengti savo adresą orbitoje“, gali tai padaryti.

„Blue Origin“ teigė, kad „Orbital Reef“ galės gyventi iki 10 žmonių, t. y. beveik tiek pat, kiek Tarptautinėje kosminėje stotyje. Jame bus „į žmogų orientuota kosminė architektūra“ su „pasaulinio lygio paslaugomis ir patogumais“.

Taip pat jame bus daug uostų, kuriuose galės lankytis erdvėlaiviai ir moduliai. Akivaizdu, kad „Orbital Reef“ pasižymės atvira sistema, kuri suteiks galimybę juo naudotis bet kuriam klientui ar valstybei, rašoma naujienų pranešimuose.

Blue Origin/„Orbital Reef“ iliustracija
Blue Origin/„Orbital Reef“ iliustracija

„Vietą ten ras patyrusios kosmoso agentūros, aukštųjų technologijų konsorciumai, suverenios valstybės, neturinčios kosmoso programų, žiniasklaidos ir kelionių bendrovės, finansuojami verslininkai ir remiami išradėjai bei į ateitį orientuoti investuotojai“, – sakoma bendrovės pranešime spaudai.

„Daugiau nei šešiasdešimt metų NASA ir kitos kosmoso agentūros kūrė orbitinius kosminius skrydžius ir apgyvendinimą kosmose, taip sudarydamos sąlygas komerciniam verslui įsibėgėti šiame dešimtmetyje“, – sakė „Blue Origin“ vyresnysis viceprezidentas Brentas Sherwoodas, atsakingas už pažangias plėtros programas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką