Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 13d. 10:15

Nepirkite nešiojamojo žaidimų kompiuterio iki sausio 26 dienos: viskas keisis

Naujos kartos nešiojamieji žaidimų kompiuteriai
Stopkadras / Naujos kartos nešiojamieji žaidimų kompiuteriai
Nors dėl pandemijos šiemet Las Vegase nėra nė ženklo kasmetinio parodos CES šurmulio ir didžiausia pasaulyje kasmetinė technologijų paroda nevyksta fiziniu pavidalu, tai nereiškia, kad ji apskritai nevyksta: renginys persikėlė į virtualią erdvę, o didžiausios pasaulio IT bendrovės būtent šiuo metu, virtualios CES parodos formatu skelbia apie svarbiausias savo šiemetines naujienas. Ir turbūt didžiausias naujienas paskelbė „nVidia“, „Intel“ ir AMD trijulė.

Beje, šis sutapimas – sinchroniškas tokių bendrovių naujų procesorių ir vaizdo plokščių pristatymas – reiškia, kad šie metai bus išskirtinai palankūs įsigyti nešiojamuosius kompiuterius, nes smarkiai atsinaujins iš esmės visi šiems įrenginiams skirti mazgai.

„nVidia“ mobiliosios vaizdo plokštės

Dominuojančios vaizdo plokščių, skirtų didelio intensyvumo užduotims (kompiuteriniams žaidimams, trimatės grafikos kūrimui ir vaizdo montavimo užduotims) kūrėjas „nVidia“ virtualiai pristatė naujausią savo vaizdo plokščių liniją – RTX3000 – seriją, skirtą nešiojamiesiems kompiuteriams.

Ir svarbiausias šio „nVidia“ pranešimo dalis yra pažadas, kad šiemetiniai kompiuteriai su labiausiai biudžetinėmis vaizdo plokštėmis „RTX 3060“ bus našesni už pernykščius našumo lyderius ir 30 proc. našesni už „PlayStation 5“. Tai reiškia, kad po vasario 2 dienos, kuomet visi nešiojamųjų kompiuterių gamintojai pateiks savo asortimentą su būtent šiomis vaizdo plokštėmis fizinėms ir interneto parduotuvėms, įrenginiai, kurių kaina prasidės nuo 1000 JAV dolerių, bus didesnės vertės nei pernykščiai, kainavę du ar net tris kartus daugiau.

VIDEO: NVIDIA GeForce RTX 30 Series Laptops | RTX 3060 | Official Launch Event

Tuo tarpu kompiuteriai su aukštesnio lygio vaizdo plokštėmis – „RTX 3070“ ir „RTX 3080“ – parduotuvėse pasirodys savaite anksčiau, nuo sausio 26 dienos.

Kompiuteriai su „RTX 3070“ vaizdo plokštėmis taip pat nebus labai brangūs – jų kainos prasidės nuo 1300 dolerių, o gamintojas žada, kad jie bus iki 50 proc. našesni už pernykščius kompiuterius su „RTX 2070“ vaizdo plokštėmis ir gebės žaidimuose palaikyti 90 kadrų per sekundė kaitą žaidžiant 1440p raiška.

Aukščiausiojo našumo lygio kompiuteriai su „RTX 3080“ plokštėmis kainuos nuo 2000 JAV dolerių.

Naujosios vaizdo plokštės technologiniu požiūriu bus gerokai pažangesnės už ankstesnę kartą, ir vienas svarbiausių patobulinimų – trečioji „Max-Q“ technologijos iteracija, leidžianti gaminti dar kompaktiškesnius kompiuterių komponentus ir, atitinkamai, mažesnio tūrio žaidimų kompiuterius nei bet kada iki šiol – pirmieji netrukus po „nVidia“ pristatymo pademonstruoti žaidimams skirti kompiuteriai su šiomis vaizdo plokštėmis kai kuriais atvejais netgi gali visiškai pagrįstai lygiuotis su „Ultrabook“ formato kompiuteriais, kurie yra skirti skaičiavimų požiūriu nesudėtingoms biuro užduotims.

Be to, visose naujosiose vaizdo plokštėse bus įdiegtos „DynamicBoost 2“ technologijos, kurios leis realiu laiku, pagal tos akimirkos poreikį, optimizuotai paskirstyti energijos tiekimą pagrindiniam procesoriui, grafikos procesoriui ir grafinei atminčiai.

Kartu „nVidia“ pristatė 329 dolerius kainuosiančias vaizdo plokštes „RTX 3060“, skirtas staliniams kompiuteriams. Tiesa, ši ar panaši kaina galios tik tuo atveju, kai pasiūla atitiks paklausą: praėjusiais metais pirmosios „RTX 3000“ serijos vaizdo plokštės buvo tiesiog šluojamos iš lentynų, o galimybę pasipelnyti užuodę perpardavinėtojai jų kainas labai smarkiai išpūtė.

AMD aukso amžius

Nors AMD vaizdo plokščių srityje su savo „Radeon“ gaminių serija lipa ant kulnų „nVidia“, šį sausį paskelbtos naujovės daug didesnę grėsmę kelia kitam AMD konkurentui – įmonei „Intel“, kuri iki šiol labai užtikrintai dominavo tiekiant procesorius nešiojamiesiems kompiuteriams.

VIDEO: AMD at CES 2021

Grėsmė iš AMD pusės, tiesą sakant, yra tokia didelė, kad vienas iš didžiausių nešiojamųjų kompiuterių gamintojų – „Asus“ – atnaujino iš esmės visą savo žaidimams skirtų nešiojamųjų kompiuterių paletę išskirtinai AMD procesorių pagrindu. O ir kiti kompiuterių gamintojai laikėsi panašios nuomonės: naujieji nešiojamiesiems kompiuteriams skirti „AMD Ryzen 5000“ procesoriai šiuo metu yra tinkamesni žaidimų mėgėjams, nei „Intel“ gaminiai.

Dauguma (bet ne visi) naujosios kartos AMD procesorių pus gaminami taikant 7nm technologinio proceso „Zen 3“ architektūrą. Žaidimams skirtus AMD procesorius atskirsite pagal jų žymėjimą: jei pavadinime už skaičių „5xxx“ rasite raidę H (arba HS, arba HX) – procesorius optimizuotas specialiai žaidimų kompiuteriui.

O kad vartotojui būtų paprasčiau susigaudyti, AMD savo procesorius įvardino panašiai, kaip „Intel“: „Intel Core i5“ seriją atitiks „AMD Ryzen 5“ procesoriai („AMD Ryzen 5 5600HS“ ir „AMD Ryzen 5 5000H“), „Intel Core i7“ atitikmuo bus „AMD Ryzen 7 5800HS“ ir „AMD Ryzen 7 5800H“, o naujosios AMD linijos karaliai bus „Ryzen 9“ procesoriai – „Ryzen 9 5900HS“, „Ryzen 9 5900HX“, „Ryzen 9 5980HS“ ir „Ryzen 9 5980HX“.

Patys galingiausi AMD procesoriai nešiojamiesiems kompiuteriams – „Ryzen 9 5980HX“ – bus su 8 procesoriaus branduoliais ir 16 procesų gijų, standartinis jų veikimo dažnis bus 3000 MHz, padidintas (angl. Boost) dažnis – net 4800 MHz, šio procesoriaus TDP rodiklis, parodantis maksimalią galią vatais (ir, atitinkamai, jo kaitimą) – 45 vatai (su galimybe šią ribą viršyti procesorių spartinant).

„Intel“ šlubčioja

Kaip bebūtų keista, „Intel“ šioje technologijų milžinų trijulėje parodoje CES 2021 buvo patys tyliausi. Ir labiausiai nuskriausti: praėjusiais metais milžinišką jų rinkos dalį staiga nukirto „Apple“, pereidami prie kompiuterių gamybos savo pačių M1 procesorių pagrindu (ir, tenka pripažinti, „Apple“ procesoriai yra nepalyginamai efektyvesni, nei „Intel“, kas demonstruoja tam tikrą „Intel“ technologinę stagnaciją bei snūduriavimą ant kelerių metų senumo laurų). O šiemet žaidimų kompiuterių rinkos grietinėlę jau nusigriebė AMD.

VIDEO: CES 2021: Intel News Conference – Gregory Bryant: Do More with the Power of Computing

Be to, pagrindinis „Intel“ pristatymo objektas – 12 kartos, pavadintos „Alder Lake“, procesoriai – rinkoje pasirodys tik maždaug po pusmečio, o ne po pusės mėnesio.

Esminis šios kartos procesorių ypatumas – gebėjimas dinamiškai reguliuoti galią, kad procesorius taptų galingas tuo metu kai to reikia tam tikroms užduotims, o bet kuriuo kitu metu taupytų energiją ir užtikrintų ilgą akumuliatoriaus veikimo trukmę. Kitas ne mažiau svarbus elementas – kad 12 kartos procesoriai bus skirti ir nešiojamiesiems, ir stacionariems kompiuteriams (10 ir 11 kartos „Intel“ procesoriai buvo gaminami tik nešiojamiesiems įrenginiams).

Kartu „Intel“ pasigyrė, kad jau pirmą šių metų pusmetį parduotuves turėtų pasiekti 11 kartos H serijos procesoriai, gaminami naudojant 10 nm technologinį procesą. Ir nors pastangos pereiti nuo jau daugelį metų taikomo 14 nm proceso yra pagirtinos, jos neatrodo konkurencingai įvertinus tai, kad AMD ne šiaip žada, o jau šį mėnesį siūlys didžiulę įvairovę 7 nm procesorių.

Neskubėkite pirkti

Įvertinus tai, kad naujausi, gerokai tobulesni nešiojamieji kompiuteriai dar ir kainuos labai konkurencingai, reikia įspėti skaitytojus, kad šiuo metu – iki naujųjų kompiuterių pasirodymo lentynose – bet kokius ketinimus įsigyti nešiojamąjį kompiuterį reikia labai gerai persvarstyti.

Siekiant ištuštinti sandėlius ir juose atlaisvinti vietą naujos kartos gaminiams kai kurie gamintojai jau siūlo itin dideles nuolaidas savo pernykščiams kompiuteriams. Pavyzdžiui, „Lenovo“ savo žaidimų kompiuterį „Legion Y540“ su „nVidia RTX 2060“ vaizdo plokšte jau atpigino iki 700 JAV dolerių, galima tikėtis, kad netrukus panašių pasiūlymų pagausės ir iš kitų gamintojų pusės.

Tiesa, Lietuvoje veikiančios mažmeninės prekybos įmonės teigė, kad sandėlių perpildymo nešiojamaisiais kompiuteriais problemos neturi ir skelbti didžiules nuolaidas nėra didelio pagrindo, tad norint pasinaudoti pačiomis geriausiomis sumažintų kainų galimybėmis reikėtų žvalgytis į oficialias kompiuterių gamintojų parduotuves ir naudotis pirkimo užsienyje tarpininkų paslaugomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:07
02:04
01:51

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką