Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 01 06, 07:26

Netolimoje ateityje kompiuterius bus galima valdyti akimis

Valdymo akimis technologijas tobulinančios kompanijos ir moksliniai centrai jau yra sukūrę nevieną akimis valdomą kompiuterį ir artimiausiais metais žada išleisti prietaisus bei jiems pritaikytą programinę įrangą į prekybą.
Moteris akylai žiūri į kompiuterio ekraną
Moteris akylai žiūri į kompiuterio ekraną / 123rf nuotr.
Temos: 1 Kompiuteris

Švedijos kompanija „Tobii“ dar pernai viešai demonstravo akių judėjimą sekančią įrangą, kuri leidžia atsisakyti kompiuterinės pelės ir valdyti kompiuterį akimis (vaizdo įrašą galite pasižiūrėti čia). Tuomet demonstracijose buvo naudojama „Windows 7“ operacinė sistema.

Ateinančią savaitę Las Vegase vyksiančioje parodoje CES ši bendrovė ketina pademonstruoti savo naują interaktyvų valdymo akimis įrankį pavadinimu „Gaze“, kuris leidžia akimis valdyti operacinę sistemą „Windows 8“, skelbia Allthingsd.com.

„Gaze“ yra nedidelis stačiakampio formos įrenginys, įtaisytas po kompiuterio ekranu. Pagrindinė jo paskirtis – sekti kompiuterį naudojančio asmens akių judesius.

Tiesa, naudojant šį įrenginį vien akimis kompiuterio valdyti nepavyks – pagrindiniai veiksmai, tokie kaip programų įjungimas ar bylų atidarymas, vykdomi paspaudžiant klaviatūros arba jutinklinės plokštės (angl. touchpad) mygtukus.

Be kita ko, „Gaze“ seka galvos judėjimą, todėl galvos pajudinimas ar pasukimas įtakos valdymui neturi.

Anot „Tobii“, įrenginio sensoriai leidžia nustatyti kompiuterio ekrane stebimą vietą maždaug pusės kvadratinio centimetro tikslumu. Pažymėti smulkesnį tekstą ar mažesnę piktogramą galima naudojant jutiklinę plokštę.

„Tobii“ bendradarbiauja su elektroninės įrangos gamintojais dėl galimybės integruoti „Gaze“ į kompiuterius. Tačiau tokie kompiuteriai šįmet prekyboje veikiausiai dar nepasirodys.

Siūlome pasižiūrėti kaip veikia ši sistema:

VIDEO: Tobii Gaze Interface for Windows 8 Revolutionizes Computer Interaction

Primename, kad neseniai rašėme apie tai, kad akimis bus galima valdyti ir telefonus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką