Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
03 22 /09:42

„Neuralink“ pademonstravo: smegenų implantą turintis paralyžiuotas pacientas žaidė šachmatais

Elono Musko smegenų mikroschemų bendrovė „Neuralink“ parodė pirmąjį pacientą, kuris, naudodamasis smegenų implantu, mintimis judino kompiuterio žymeklį žaisdamas šachmatais, rašo BBC.
Elono Musko bendrovė „Neuralink“
Elono Musko bendrovė „Neuralink“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Devynių minučių trukmės tiesioginėje transliacijoje per „X“ (buvusį „Twitter“), Nolandas Arbaugh naudoja kursorių žaisdamas šachmatais internete.

Po nelaimingo atsitikimo nardant N.Arbaugh buvo paralyžiuotas žemiau pečių, o sausio mėnesį jam buvo implantuotas "Neuralink" lustas.

„Neuralink“ bendrovės tikslas – sujungti žmogaus smegenis su kompiuteriais, kad būtų galima spręsti sudėtingas neurologines problemas. „Operacija buvo labai lengva“, – per pristatymą sakė N.Arbaugh.

J. Arbaugh taip pat sakė, kad smegenų implantą naudojo ir žaisdamas vaizdo žaidimą „Civilization VI“. Pasak jo, „Neuralink“ suteikė jam galimybę vėl tai daryti, o šį žaidimą jis žaidė "aštuonias valandas iš eilės“, rašo BBC.

Vis dėlto J. Arbaugh sakė, kad naujoji technologija dar nėra tobula ir jie „susidūrė su tam tikromis problemomis“.

"Neuralink" technologija veikia taip: į kaukolę įdedamas maždaug vieno svaro monetos dydžio „Neuralink“ prietaisas su mikroskopiniais laidais, kurie gali nuskaityti neuronų aktyvumą ir belaidžiu ryšiu perduoti signalą į priėmimo įrenginį.

Bendrovė taip pat atliko bandymus su gyvūnais. 2023 m. gegužę Maisto ir vaistų administracija (FDA) leido „Neuralink“ lustą išbandyti su žmonėmis. „Neuralink“ nėra vienintelė bandančių patobulinti ir galiausiai komercializuoti šią technologiją.

Pavyzdžiui, Lozanos federalinė politechnikos mokykla Šveicarijoje sėkmingai suteikė galimybę paralyžiuotam Gertui-Janui Oskamui vaikščioti tik galvojant apie atitinkamus judesius.

Tai pavyko pasiekti į G. Oskamo smegenis ir stuburą įdėjus elektroninius implantus, kurie belaidžiu ryšiu perduoda mintis jo kojoms ir pėdoms, nurodo BBC.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius