15min be reklamos
2012 07 26, 10:57

„Nokia“ perka bendrovę „Scalado“

„Nokia“ pranešė baigusi bendrovės „Scalado“ technologijų ir intelektinės nuosavybės įsigijimą, rašoma IT naujienų tinklaraštyje Thenextweb.com. Apie ketinimą nusipirkti fotografavimo programinę įrangą mobiliems telefonams gaminančią kompaniją „Nokia“ buvo paskelbusi prieš kelias savaites.
„Nokia“
„Nokia“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Nokia

Už galimybę savo produkcijoje naudoti šiuos sprendimus „Scalado“ įmonei
licencinius mokesčius moka penki didieji mobiliųjų įrenginių gamintojai,
taip pat pagrindinių mobiliųjų platformų kūrėjai

Sulig šiuo sandoriu padidėjo ir Suomijos telefonų gamintojo darbuotojų gretos, kadangi apie 50 „Scalado“ dirbusių vaizdo fiksavimo technologijos specialistų nuo šiol yra „Nokia“ samdiniai.

Nėra žinoma kiek buvo sumokėta už „Scalado“, kuriai šiuo metu priklauso daugiau kaip 50 skirtingų patentų. „Nokia“ taip pat nepanoro atskleisti ką ketina daryti su įsigyta intelektine nuosavybe. Išplatintame pranešime spaudai minima tik tiek, kad nauji fotografavimo sprendimai bus diegiami į „Lumia“ serijos išmaniuosius telefonus.

Švedijoje veikiančios bendrovės „Scalado“ kuriama programinė įranga leidžia užfiksuoti, peržiūrėti ir redaguoti aukštos raiškos nuotraukas eikvojant itin nedaug įrenginio baterijos ir naudojant nedidelį operatyviosios atminties kiekį. Už galimybę savo produkcijoje naudoti šiuos sprendimus „Scalado“ įmonei licencinius mokesčius moka penki didieji mobiliųjų įrenginių gamintojai, taip pat pagrindinių mobiliųjų platformų kūrėjai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką