2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
09 27

Europos Komisija uždraudė prekiauti gaminiais, kurie išskiria mikroplastiką: štai kam tai galios

Kovodama su aplinkos tarša Europos Sąjunga pirmadienį uždraudė prekiauti daiktais, kurie išskiria mikroplastiko arba į kuriuos gamintojai sąmoningai jo įdeda. Naujomis taisyklėmis siekiama 70 proc. sumažinti mikroplastikų taršą, tačiau kai kuriais atvejais gamintojai pasiruošimui turės net 12 metų. Tai kritikuoja aplinkos apsaugos ekspertai, nors gamintojai tvirtna, kad numatytas laikotarpis pasiruošti nėra per ilgas. Beje, svarstoma, kad tai gali kilstelėti ir kainas.
Mikroplastikas paplūdimyje
Mikroplastikas paplūdimyje / 123RF.com nuotr.

Draudimas galios ir itin smulkioms (vos 1 mikrometro) mikroplastiko dalelėms.

Naudoti mikroplastiką bus draudžiama įvairiuose gaminiuose. Pavyzdžiui, nebus galima prekiauti granuliuotomis užpildų medžiagomis, kurios naudojamos dirbtinėms sporto dangoms. Nurodoma, kad jos yra didžiausias mikroplastikų šaltinis aplinkoje.

Taip pat draudimas galios kosmetikos priemonėms, kuriose mikroplastikas naudojamas įvairiems tikslams – pavyzdžiui, šveitimui – arba tam tikrai tekstūrai, kvapui ar spalvai išgauti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką