Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 04 17

Nuo marsaeigių iki „Apollo 11“: kiek kainavo žymiausios kosmoso misijos?

Per pastarąjį šimtmetį kosmoso misijų pažanga vyko žaibišku greičiu – nuo žmogaus išsilaipinimo Mėnulyje iki visomis kryptimis Marsą tyrinėjančių marsaeigių. Bet ar kada susimąstėte, kiek kainavo žymiausios visų laikų kosminės programos?
Kosmonautas Mėnulyje
Kosmonautas Mėnulyje / 123RF.com nuotr.

„Voyager“ programa

„Voyager“ ne veltui vadinama sėkmingiausia žmonijos misija į kosmosą. 1977 m. paleisti zondai – „Voyager 1“ ir „Voyager 2“ – iš esmės pakeitė tai, kaip suvokiama Saulės sistema. Jie pirmieji nufotografavo sistemos pakraščiuose esančius dujų gigantus – Jupiterį, Saturną, Uraną ir Neptūną – bei jų palydovus.

Dabar abu „Voyager“ bepiločiai erdvėlaiviai jau renka duomenis apie tai, kas kosmose vyksta už Saulės sistemos ribų. Nors mokslininkai ir mano, kad galimybė nežemiškai gyvybės formai aptikti šiuos zondus lygi nuliui, kiekvienas iš jų turi „Aukso plokštelę“, kurioje įrašyta muzika, aplinkos garsai iš Žemės ir 116 mūsų planetos ir Saulės sistemos vaizdų.

123RF.com nuotr./Kosminio zondo „Voyager“ zondo modelis
123RF.com nuotr./Kosminio zondo „Voyager“ zondo modelis

NASA teigimu, „Voyager 1“ ir „Voyager 2“ misijų kaina, įskaitant zondų gamybą, paleidimą ir programos efektyvumo palaikymą, siekia 865 mln. dolerių (apie 800 mln. eurų).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas