Dabar populiaru
Publikuota: 2021 lapkričio 20d. 19:15

„NY Times“: Pirmoji kosmoso turistė, aplenkusi J.Bezosą – kas ji ir ką ji veikia?

Anousheh Ansari Tik prenumeratoriams
Lev Radin/Pacific Press via ZUMA Wire / Anousheh Ansari
Penkiolika metų iki tos dienos, kai „Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas raketa katapultavosi į kosmosą, Anousheh Ansari tapo pirmąja moteriškos lyties kosmoso turiste – ji devynias dienas praleido Tarptautinėje kosminėje stotyje Rusijos erdvėlaivyje „Sojuz“.

Ji tebėra vienintelė moteris, kada nors keliavusi į kosmosą su savarankiškai finansuojama misija. Toji misija jai kainavo 20 milijonų JAV dolerių.

Šiandien A.Ansari yra „Xprize“, Kalifornijoje įsikūrusios ne pelno organizacijos, organizuojančios kelių milijonų dolerių vertės konkursus, skirtus mokslinėms naujovėms remti ir atnešti naudos žmonijai, generalinė direktorė.

Pirmojo konkurso, kurį rėmė jos šeima ir kurio vertė buvo 10 milijonų dolerių, tikslas buvo pastatyti pirmąjį pasaulyje nevyriausybinėmis lėšomis finansuojamą erdvėlaivį.

Nugalėtojo projektui licenciją suteikė Richardas Bransonas, kuris tą projektą panaudojo „Virgin Galactic“ raketos kūrimui. Šia raketa jis skrido į kosmosą liepos mėnesį (devyniomis dienomis anksčiau, nei tai padarė J.Bezosas).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką