Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 11 21, 17:01

Pamatykite: mokslininkai po 140 metų vėl užfiksavo įspūdingai atrodantį retą balandį

Amerikos paukščių apsaugos organizacijos mokslininkai iš naujo atrado retą balandį, kuris nebuvo užfiksuotas beveik 140 metų.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.

Tyrėjai Fergusono saloje, Papua Naujojoje Gvinėjoje, įrengė kameras. Jų rezultatai parodė, kad retasis juodasis fazaninis balandis linskmai leidžia laiką salos viduje, rašo „Science Alert“.

Amerikos paukščių apsaugos organizacijos duomenimis, fazaninis balandis yra „didelis, ant žemės gyvenantis balandis“ su „plačia ir į šonus suspausta uodega“, gyvenantis tik saloje prie rytinės Papua Naujosios Gvinėjos pakrantės.

Paukščio nuotraukos ir vaizdo įrašai yra pirmas kartas nuo 1882 m., kai jis buvo moksliškai užfiksuotas.

Pamatyti vaizdus buvo tarsi „rasti vienaragį“, sakė Amerikos paukščių apsaugos organizacijos Dingusių paukščių programos direktorius ir vienas iš ekspedicijos vadovų Johnas C.Mittermeieris.

VIDEO: Atokioje saloje užfiksuotas 140 metų nematytas paukštis

„Tai akimirka, apie kurią svajoji visą savo, kaip gamtosaugininko ir paukščių stebėtojo, gyvenimą“, – pridūrė jis.

Jordanas Boersma, Kornelio universiteto doktorantas ir vienas iš ekspedicijos grupės vadovų, sakė, kad jį „apstulbino vaizdas, kai paukštis praėjo pro pat fotoaparatą.“ Jis teigė, kad manė, jog tikimybė nufotografuoti juodąjį fazaninį balandį yra mažesnė nei vienas procentas.

Mokslininkų teigimu, šis atradimas yra neįtikėtinas vilties švyturys dėl kitų paukščių rūšių, kurių mokslininkai nematę jau daugiau nei 100 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką