-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pamatykite: šveicarų sukurtas robošuo vikrumu ir sumanumu artėja prie tradicinio šuns

Mokslininkai, naudodami dirbtinio intelekto neuroninius tinklus, išmokė šunį-robotą naujų triukų, kad jis galėtų pats lipti ant medinių dėžių ir šokinėti tarp jų, rašo livescience.com.
„ANYmal“
„ANYmal“ / ETH Zurich/Cover Images
Temos: 2 Šveicarija Robotas

Šveicarijos federalinio technologijos instituto mokslininkai, pasitelkę dirbtinį intelektą (DI), išmokė keturkojį, į šunį panašų robotą įveikti parkūro trasą iki 8 km/val. greičiu.

Naujoje filmuotoje medžiagoje keturkojis robotas, pavadintas „ANYmal“, užlipa ant 1 metro aukščio medinės dėžės ir peršoka tokio pat atstumo tarpą tarp dviejų didelių medinių dėžių. Jis taip pat sėkmingai nulipa nuo vienos iš jų.

Robotas išmoko vikriai atlikti įvairius manevrus, įskaitant vaikščiojimą, pritūpimą, lipimą ir šokinėjimą, o tai, pasak mokslininkų, vieną dieną galėtų padėti jam įveikti fizines kliūtis per paieškos ir gelbėjimo misijas.

Šio robotinio šuns mokymo metodus mokslininkų komanda aprašė kovo 13 d. žurnale „Science Robotics“ paskelbtame tyrime.

„Siekdami prilygti parkūrininkų vikrumui, galime geriau suprasti kiekvieno komponento <...> apribojimus, apeiti tuos apribojimus ir apskritai padidinti mūsų robotų galimybes“, – rašo mokslininkai.

Tai savo ruožtu „atveria kelią daugeliui naujų taikymo sričių, pavyzdžiui, paieškos ir gelbėjimo darbams sugriuvusiuose pastatuose ar sudėtingose gamtinėse vietovėse“.

Dauguma šunų robotų, tokių kaip žymios kompanijos „Boston Dynamics“ produktas „Spot“, neturi tokio vikrumo lygio, pažymėjo mokslininkai.

Naudodama neuroninius tinklus – dirbtinio intelekto architektūros formą, kai mašininio mokymosi algoritmai organizuojami panašiai kaip neuronai žmogaus smegenyse – komanda išmokė „ANYmal“ geriau suvokti, judėti ir orientuotis, rašo livescience.com.

Po to, kai robotas buvo apmokytas parkūro treniruočių imitacinėje programoje, jis sugebėjo įveikti tikrąją trasą, kaip parodyta vaizdo įraše. Robotas taip pat vikriai palindo po stalais.

Mokslininkai pažymėjo, kad robotas dar nebuvo išbandytas imituojamoje nelaimės aplinkoje, tačiau teigė, kad jie planuoja robotą toliau tobulinti, kad pagerintų jo judrumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius