15min be reklamos
05 12

„Parašiau bakalaurą su „ChatGPT“: universitetai imasi priemonių prieš studentų piktnaudžiavimą dirbtiniu intelektu

„Taip, bakalaurą parašiau su „ChatGPT“, – sako paskutinio kurso studentas Marius (vardas pakeistas, redakcijai žinomas). Vaikinas toks ne vienintelis – artėjant baigiamųjų darbų įteikimui vis daugiau studentų gręžiasi į dirbtinio intelekto (DI) modelius. Kol vieni juos naudoja kaip pagalbinę priemonę, kiti per daug nesivargina ir leidžia DI darbą parašyti už juos. 15min pasidomėjo, kaip į tokią praktiką reaguoja universitetai ir kokių pasekmių gali sulaukti studentai.
Europos humanitarinio universiteto diplomų įteikimo ceremonija
Europos humanitarinio universiteto diplomų įteikimo ceremonija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Birželio mėnuo daug kam asocijuojasi su vasaros pradžia, tačiau studentams – su baigiamųjų darbų įteikimu. Ir nors universitetai visais įmanomais būdais stengiasi užtikrinti, jog studentai darbus atliko savarankiškai, šiais metais iškilo nauja ir didelė problema.

Prieš pusmetį pasauliui pristatytas DI modelis „ChatGPT“ sulaukė viso pasaulio dėmesio. Netrukus po jo pasirodymo imta kalbėti, jog šios technologijos pritaikymą rado ne tik įvairių profesijų atstovai savo kasdieniame darbe, bet ir moksleiviai ar studentai. „ChatGPT“ sprendė namų darbus, kūrė rašinėlius ir be klaidų išlaikė įvairius egzaminus.

123RF.com nuotr./Studentai
123RF.com nuotr./Studentai

Tad buvo tik laiko klausimas, kada studentai DI panaudos svarbiausiai užduočiai universitete – baigiamojo darbo rengimui.

15min kalbintas vilnietis Marius pasakojo, kad „ChatGPT“ nusprendė pasinaudoti netrukus po jo pasirodymo. Kadangi dirbo keliuose darbuose, laiko rašyti baigiamajam darbui savarankiškai trūko.

„Pagalvojau – kam daryti ranka? Juk čia tas pats, kas vietoje automatizuotos mašinos fabrike pastatyti kelis žmones. Galutinis rezultatas bus toks pat, nesvarbu, ar aš suvesiu duomenis, ar už mane juos suves dirbtinis intelektas“, – savo požiūriu dalijosi Marius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką