Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Penkios technologijų tendencijos, kurios 2012-aisiais keis verslo pasaulį

Verslo programinės įrangos rinkos lyderė SAP paskelbė, kokios informacinių technologijų tendencijos versle išryškės šiais metais.
Technologijos
Technologijos / 123rf nuotr.

1. Programinė įranga toliau kelsis į „debesis“

Debesų kompiuterijos sprendimai pradės dominuoti programinės įrangos, kaip paslaugos (ang. software as a service), rinkoje. SAP apžvalgininkų teigimu, 2012 metais pagrindinė tendencija bus hibridiniai „debesų“ kompiuterijos sprendimai, kuriuose bus derinami vieši ir privatūs duomenys. Pasauliniai „debesų“ kompiuterijos paslaugų pardavimai per šiuos metus augs 30 proc. ir viršys 23 mlrd. JAV dolerių. Remiantis analitikų prognozėmis, SAP numato, kad 80 proc. sukurtų naujų programinių sprendimų bus pritaikyti veikti „debesyse“. Didžiausią šios rinkos dalį ir toliau užims santykių su klientais valdymo (CRM) sprendimai, tačiau sparčiausiai – net 62 proc. – turėtų augti debesų duomenų bazių valdymo sprendimo segmentas.

2. Įmonės pirks ir naudos daugiau mobiliųjų įrenginių

SAP numato, kad verslo išlaidos planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams per artimiausius metus augs ketvirtadaliu (25 proc.) – penkis kartus sparčiau, nei išlaidos įprastiems kompiuteriams ir jiems skirtoms programoms.

Prognozuojama, kad 2012-aisiais pasaulyje bus 1,5 mln. įvairių programėlių mobiliesiems įtaisams, kurios bus atsiųstos 85 mlrd. kartų. Numatoma, kad vis daugiau mobilių įtaisų ir jiems skirtų sprendimų bus naudojama verslui ir darbui.

3. Naujos kartos analizės ir prognozės įrankiai

Nuo kitų metų verslui skirtų sprendimų rinkoje pradės dominuoti naujos kartos aplikacijos – pažangūs sprendimai, gebantys jungti mobiliąsias technologijas, didelių duomenų kiekio apdorojimo ir analizės įrankius.

Duomenų analizės sprendimai bus vis geriau pritaikyti modeliuoti, prognozuoti ir optimizuoti procesus. Sparčiausias augimas numatomas duomenų suradimo („data discovery“) įrankiams, kurių pardavimai ateinančiais metais turėtų augti 30 proc. – tris kartus sparčiau nei bendra duomenų analizės rinka. Tuo pat metu, verslo analizės sprendimai artimiausius trejus metus bus pirmaujanti pasaulinio verslo investicijų kryptis.

4. Verslas ieškos būdų, kaip apdoroti terabaitus

SAP specialistų skaičiavimu, 2012 metais pasaulio skaitmeninio turinio apimtis bus 2,7 zetabaitų, tačiau net 90 proc. iš jos bus nesistematizuota. Todėl didelio duomenų kiekio apdorojimas bus pagrindinis iššūkis didžiosioms kompanijoms – net 45 proc. iš jų ketina per artimiausius 2–5 metus investuoti į naujus programinius ir analizės sprendimus.

2012-aisiais didžiausių pasaulio kompanijų darbo rinkoje prognozuojamas tokios profesijos, kaip duomenų mokslinės analizės vadovas, populiarėjimas.

5. Dar daugiau saugumo ir patogumo

Svarbūs išliks ir duomenų perdavimo saugumo klausimai. Daugumos apklaustų kompanijų IT vadovų teigimu, informacijos perdavimo ir tinklo saugumo užtikrinimas bus tarp 2012 m. prioritetinių kompanijų uždavinių. Populiarės ir turinį analizuojančios aplikacijos, kurios galės atskleisti, ką internete veikia ir su kuo bendrauja produktų ar paslaugų vartotojai.

SAP prognozuoja, kad per artimiausius metus sparčiai plėsis ir naujo tipo vartotojų sąsajos, kuriose dar svarbesnės bus lietimo, komandų balsu, paieškos ir vaizdo filmų funkcijos. Numatoma, kad per 2012 metus valdymo balsu funkcijos sparčiai populiarės tiek mobiliuose įtaisuose, tiek asmeninius kompiuteriuose ir interneto aplinkoje. 

Plačiai integruoti bus ir išpopuliarėjusių socialinių tinklų sprendimai. SAP numato, kad net 75 proc. naujų verslo taikomųjų programų naudos iš socialinių tinklų atpažįstamas programas ir  informacijos pateikimo stilių.

Apie SAP

Būdama verslo programinės įrangos rinkos lydere, SAP padeda bet kokio dydžio ir bet kurios ūkio šakos įmonėms veikti geriau. Nuo techninių darbų padalinio iki valdybos posėdžių salės, nuo sandėlio iki prekybos vietos, nuo stalinių kompiuterių iki mobiliųjų įrenginių – SAP suteikia galios žmonėms ir organizacijoms dirbti kartu daug veiksmingiau, naudoti verslo įžvalgas daug efektyviau, kad būti aukščiau konkurentų. SAP programinė įranga ir paslaugos leidžia daugiau nei 105 000 klientų veikti pelningai, nuolat prisitaikyti prie pokyčių ir darniai augti. Daugiau informacijos – www.sap.com.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius