Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 13, 21:14

Per savaitgalį „gimė“ 22 programėlės išmaniesiems telefonams (nuotraukos)

Visą savaitgalį vykusiose pirmosiose „Programėlių dirbtuvėse“ dalyvavo 70 entuziastų, buvo pristatyta 50 idėjų išmaniųjų telefonų programoms. Atrinkus idėjas, 22 komandos per šeštadienį ir sekmadienį bandė sukurti veikiančias programas.
Nugalėtojų „Alaus radaras“ programėlė.
Nugalėtojų „Alaus radaras“ programėlė. / Mobium.lt nuotr.
Temos: 1 „Telia“

„Bendras įspūdis labai geras. Renginys pranoko visų organizatorių, konsultantų ir komisijos lūkesčius. Idėjų autoriai ir kūrėjai labai entuziastingi ir dauguma jų tikrai perspektyvūs“, – pranešime spaudai cituojamas „Omnitel“ Idėjų fabriko ir Programėlių dirbtuvių koordinatorius Tomas Dirvonskas.

Sekmadienio vakarą komisijai komandos pristatė 22 darbus. Įvertinę sukurtas programėles pagal jų unikalumą Lietuvoje, galimą vartotojų auditoriją, naudą bei kūrybiškumą, ekspertai išrinko laureatus trijose skirtingose kategorijose. Kiekvienos kategorijos nugalėtojams teko po 5 tūkst. Lt.

Kategorijoje, kurioje dalyvavo komandos su iš anksčiau paruoštu kitiems projektams skirtu turiniu, nugalėjo „Vaistai.lt“ programėlė, pateikianti informacinės vaistų sistemos Vaistai.lt turinį telefone. Jos pagalba galima nesunkiai surasti artimiausią vaistinę, kuri parduoda ieškomus vaistus, pateikiami išsamūs vaistų aprašymai ir net galima nustatyti priminimą kada reikia juos išgerti.

Į atskirą kategoriją pateko dirbtuvėse nuo pradžių viską pradėję kurti autoriai. Šioje kategorijoje geriausiu buvo pripažintas „Alaus radaras“, kuris mobiliajame telefone padeda rasti Vilniaus aludes, siūlančias vartotojų mėgiamą alų. Programėlė pateikia aludėse parduodamo alaus meniu ir po kelių išgertų bokalų primena nepamiršti sugrįžti namo.

Taip pat įvertinti dalyviai, kurie dirbtuvių metu nebaigė savo programėlių, bet jų idėjos buvo pripažintos itin perspektyviomis. Čia nugalėjo „3 mln. teisėjų“ – linksmas krepšinio žaidimas, kuriame vartotojų metimus į krepšį vertina ir komentarus išsako įvairūs žinomi ar net kultiniai Lietuvos ir užsienio žmonės.

Savo nugalėtojus išrinko ir „Nokia“ – telefonus „Nokia N8“ už geriausius darbus „Nokia“ telefonams gavo „Kas vyksta“ ir „Blogink bet kur“ autoriai. Trečiąjį „Nokia N8“ telefoną „Nokia“ atstovai pažadėjo skirti tiems kūrėjams, kurių programėlė iš „Ovi Store“ katalogo pirmoji bus atsisiųsta 1000 kartų.

„Omnitel“ visiems renginio dalyviams įteikė asmenines rekomendacijas. Tiems, kurie pristatė idėjas ir per savaitgalį sukūrė veikiančias programėles, bendrovė suteikė teisę pusę metų nemokamai naudotis mobiliuoju internetu. „Omnitel“ taip pat pažadėjo padėti įgyvendinti visas savaitgalio metu nebaigtas kurti idėjas.

Visus dirbtuvių metu sukurtus darbus netrukus bus galima rasti svetainėje Programeles.omnitel.lt.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką