Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 17d. 16:58

Pirmą kartą išvyskite spalvotas senelių jaunystės nuotraukas: paprastas būdas „nuspalvinti“ juodai baltas fotografijas

Pirmą kartą išvyskite spalvotas senelių jaunystės nuotraukas: paprastas būdas „nuspalvinti“ juodai baltas fotografijas
Shutterstock nuotr. / Pirmą kartą išvyskite spalvotas senelių jaunystės nuotraukas: paprastas būdas „nuspalvinti“ juodai baltas fotografijas
Kiekvienas iš mūsų turime senų ir brangių juodai baltų nuotraukų. Tai – senelių vestuvių, mamos krikštynų ar išleistuvių fotografijos. Ar kada nors pagalvojote, kaip jos atrodytų „nuspalvintos“? Šiandien tai ne tik įmanoma, bet ir labai paprasta padaryti patiems! Kaip technologijų pagalba bet kurią nespalvotą nuotrauką prikelti naujam gyvenimui, pasakoja „Bitės Profai“.

Taupydami jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:

  • Nesame matę senelių, tėvų vaikystės ar jaunystės spalvotų nuotraukų, nes tuo metu spalvota fotografija dar nebuvo pakankamai išvystyta;
  • Senų nuotraukų „nuspalvinimo“ algoritmas atpažįsta juodai baltus tonus ir remiantis jais atkuria nuotraukas su spalvomis;
  • Nespalvotas nuotraukas automatiškai nuspalvina ir apkarpo programėlės išmaniesiems („Colorize“, „Picture Colorize“) ir internetinės platformos („My Heritage“, „Algorithmia“).

Daugiau apie tai, kaip „nuspalvinti“ juodai baltas nuotraukas, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Šiandien „nuspalvinti“ galima net išblukusias nuotraukas. Jei turite fizines jų kopijas – nuskenuokite jas, kad perkeltumėte į savo išmanų įrenginį, o jau tada sukurti spalvotą versiją užtruks vos porą minučių. Senų nuotraukų „nuspalvinimo“ algoritmas atpažįsta juodai baltus tonus ir remiantis jais atkuria nuotraukas su spalvomis. Neabejoju, spalvotos fotografijos tikrai bus puiki dovana artimiesiems artėjančių švenčių proga“, – sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė.

Kaip „nuspalvinti“ nuotraukas naudojant kompiuterį?

Shutterstock nuotr./Nespalvota nuotrauka
Shutterstock nuotr./Nespalvota nuotrauka
Shutterstock nuotr./Nuotrauka nuspalvinta naudojant „My Heritage“ platformą
Shutterstock nuotr./Nuotrauka nuspalvinta naudojant „My Heritage“ platformą

Jei nuotraukas redaguosite per kompiuterį, išmėginkite internetines platformas. „My Heritage“ veikia ir lietuvių kalba, o prisiregistravusiems vartotojams leidžia spalvinti ir išsaugoti nuotraukas visiškai nemokamai. Be to, „My Heritage“ turi specialų įrankį, padedantį spalvas atkurti ir itin išblukusiose nuotraukose.

„Nespalvotos fotografijos itin tiksliai spalvinamos „Algorithmia“ platformoje su nuolat besimokančiu dirbtiniu intelektu. Čia įkelsite nuotrauką iš kompiuterio arba nurodysite jos nuorodą internete. Po kelių sekundžių matysite padalintą vaizdą į spalvotą ir nespalvotą tam, kad galėtumėte palyginti. Su ekrano slankikliu, jei norėsite, nesunkiai nuspalvinsite nespalvotą pusę“, – tvirtina A.Adomaitytė.

Palyginsite vaizdus ir juos atsisiųsite nemokamai, tačiau apdorotose nuotraukose matysis „Algorithmia“ logotipas. Jis nėra išsaugojamas tik paslaugos prenumeratoriams.

Naujai atgimę brangiausi šeimos prisiminimai tikrai sukels šiltų emocijų ir padovanos gražių pokalbių prie šventinio stalo. Kaip skaitmenizuoti fotojuostoje, vaizdajuostėje ar skaidrėse užfiksuotus vaizdus, pasakoja „Bitės Profai“.

Kaip „nuspalvinti“ nuotraukas telefonu?

Shutterstock nuotr./Nespalvota nuotrauka
Shutterstock nuotr./Nespalvota nuotrauka
Shutterstock nuotr./ Nuotrauka nuspalvinta naudojant „Colorize“ programėlę
Shutterstock nuotr./ Nuotrauka nuspalvinta naudojant „Colorize“ programėlę

Jei nuotraukas patogiau redaguoti naudojantis išmaniuoju telefonu ar planšete, pirmiausia gali tekti jas „perkelti“ iš senų albumų į išmanųjį įrenginį. Perkelti ir tada nuspalvinti nuotraukas galite naudojantis programėle „Colorize“ („Android“ ir „iOS“).

„Programėlė leidžia nufotografuoti popierinę nuotrauką, pavyzdžiui, esančią albume, tada ją automatiškai apkerpa ir vienu mygtuko paspaudimu, vos per 3 sekundes prikelia naujam gyvenimui – paverčia spalvota“, – pažymi išmaniųjų įrenginių ekspertė.

Mokama programėlės versija kainuoja 5 eurus per mėnesį, tačiau gera žinia, jog užsiregistravę turėsite galimybę net apie 100 nuotraukų paversti spalvotomis ir nemokamai.

Dauguma mūsų išmaniajame telefone laiko šimtus nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuose įamžintas akimirkas norisi išsaugoti kuo ilgiau. Vis tik laikytis šiuos svarbius duomenis telefonuose nėra saugu. Sugadinę ar praradę įrenginį, kartu prarasite ir visas brangias nuotraukas ar vaizdo įrašus. Kaip tinkamai pasirūpinti prisiminimais, pasakoja „Bitės Profai“.

Kaip greičiausiai „nuspalvinti“ nuotraukas?

Shutterstock nuotr./Nespalvota nuotrauka
Shutterstock nuotr./Nespalvota nuotrauka
Shutterstock nuotr./Pirmą kartą išvyskite spalvotas senelių jaunystės nuotraukas: paprastas būdas „nuspalvinti“ juodai baltas fotografijas
Shutterstock nuotr./Pirmą kartą išvyskite spalvotas senelių jaunystės nuotraukas: paprastas būdas „nuspalvinti“ juodai baltas fotografijas

Lengvai suprantama ir paprasta spalvinimo programėle „Picture Colorizer“ („Android“ ir „iOS“) leidžia nuotraukas nuspalvinti vos tik ją atsisiunčiate. Tai reiškia, kad nereikia registruotis ir atlikti kitų papildomų veiksmų, tad ji yra vienas greičiausių būdų prikelti senas nuotraukas antram gyvenimui. Tiesa, „Picture Colorizer“ galima naudoti ir per naršyklę ar išbandyti programėlės versiją kompiuteriams („Windows“ ir „Mac“).

„Jūsų naršyklė – puiki vieta išbandyti šią programą, kadangi nereikia registruotis ar prisijungti. Įkeliate nespalvotą nuotrauką į platformą ir po kelių akimirkų „Picture Colorizer“ siūlo atsisiųsti jau spalvotą versiją. Šio įrankio kūrėjai teigia, jog dėl jūsų saugumo visos čia įkeltos vartotojų nuotraukos ištrinamos per 24 valandas“, – priduria „Bitės Profė“.

„Picture Colorizer“ paslaugos prenumeratoriai ir besinaudojantys nemokamai gauna vienodus įrankius redaguoti nuotraukas, tačiau pastariesiems paveikslėliai išsaugomi nedidele raiška – 800 x 800. Sumokėję apie 5 eurus per mėnesį galite išsaugoti fotografijas didžiausia raiška – 3000 x 3000, o tai leis atspausdinti kokybiškas ir spalvotas nuotraukas.

Nesvarbu, ar tik išeiname į mišką pasivaikščioti, ar keliaujame į egzotinę šalį, visuomet kyla noras išsitraukti išmanųjį telefoną ir užfiksuoti gražiausias akimirkas. Ir nors visi naujesni telefonai turi geras kameras, ką daryti, jei draugų nuotraukos socialiniame tinkle „Instagram“ atrodo geresnės? Arba kaip suteikti nuotraukoms daugiau gyvybės ar nuimti keletą nekuklių spuogų? „Bitės Profai“ paruošė specialų fotografavimo programėlių arsenalą tam, kad kiekviena užfiksuota akimirka būtų verta albumo viršelio.

Daugiau apie nuotraukų redagavimo programėles galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys
Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką