Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Pirmaujančio pasaulio universiteto MIT ir Lietuvos partnerystė: kviečiamos įmonės ir organizacijos

Mokslo ir inovacijų lyderis pasaulyje – Masačusetso technologijos institutas (MIT), esantis Bostone (JAV) jau antrus metus iš eilės kviečia Lietuvos įmones ir organizacijas į savo gretas priimti universiteto studentus 2–3 mėnesių vasaros stažuotei. Šiai unikaliai galimybei MIT skyrė net 100 tūkst. eurų iš savo biudžeto finansuoti 10-12 studentų stažuotes.
MIT Campus
MIT Campus / Dominick Reuter nuotr.

Lietuva, priimdama studentus, gauna prieigą prie naujausių pasaulio žinių, praktikų bei inovacijų, kurios gali būti pritaikytos vietos rinkoje, taip pat galimybę keistis žiniomis ir patirtimi, stiprinti mokslinius, verslo bei transatlantinius ryšius ir kartu spręsti aktualius šiandienos klausimus ir iššūkius. Tai puiki proga šaliai intensyvinti tarpkontinentinius santykius bei savo pozicijas inovacijų ir technologijų sektoriuje. Lietuva vienintelė iš Baltijos šalių turi galimybę dalyvauti šioje pilotinėje programoje.

Ši tarptautinė iniciatyva – tai dalis MISTI programos, kurios tikslas yra skatinti bendradarbiavimą ir praktinį mokymąsi. MISTI mokymosi programų centras, įkurtas 2008 m., remia ne tik studentų stažuotes, bet ir mokslo tyrimus, verslumo, mokymo ir studijų užsienyje programas, kuria partnerystės projektus su įmonėmis, mokslinių tyrimų institucijomis, universitetais ir vyriausybinėmis organizacijomis visame pasaulyje.

Komanda
Komanda

Šių metų programos prioritetai – dirbtinis intelektas, visuotinė sveikata, klimato kaita ir tvarumas bei socialinis poveikis. Studentai gali būti kviečiami stažuotėms iš visų MIT mokyklų: Architektūros ir planavimo, Inžinerijos, Humanitarinių, socialinių ir menų, Verslo ir vadybos bei Mokslo.

Kiekvienais metais MIT sudaro prioritetinių valstybių sąrašą. Šiuo metu programa veikia daugiau nei 25 šalyse, turinčiose strateginę svarbą MIT ir JAV. Lietuva ir jos verslo bei mokslo sektoriai buvo pastebėti ir gavo šią išskirtinę galimybę dėka menininko Gedimino Urbono, kuris jau penkiolika metų yra MIT profesorius, ir padeda tiesti tiltus tarp Lietuvos ir vieno prestižiškiausių pasaulio universitetų. „MIT veikimo modelis ir filosofija (lot. mens et manus, liet. mintis ir ranka) visuomet buvo grįsti praktišku mokslo pritaikymu ir antreprenerystės dvasia skatinant visuomenės pažangą.

MIT mokslo ir technologijų tyrimai, studentų multikultūrinės patirtys globalių pasikeitimų akivaizdoje ugdo lyderius, gebančius kurti sprendimus, atliepiančius realaus pasaulio iššūkius. Todėl MIT svarbu būti ten, kur vyksta dinamiški pasikeitimai, ir galvojama apie ateitį. MIT studentai gali pasiūlyti naujų perspektyvų įvairiose srityse – nuo technologijų iki verslo, dizaino ar viešojo sektoriaus inovacijų. Todėl jų indėlis į bet kurios Lietuvos organizacijos veiklą gali tapti vertingas tiek trumpalaikėje, tiek ir ilgalaikėje perspektyvoje“, – galimybes pristato G. Urbonas.

MISTI centras yra iniciavęs 90 programų, į kurias kasmet išsiunčia daugiau nei tūkstantį MIT studentų. Universiteto tyrėjų stažuotės vykdomos ne tik startuolių, verslo įmonėse, bankuose ar gamyklose, bet ir nevyriausybinėse organizacijose, universitetuose, muziejuose, taip pat ir valstybės įstaigose – nuo parlamento, vyriausybės iki prezidentūros.

MIT naujienų tarnybos nuotr./Prezidentas B.Obama MIT Elektronikos Tyrimų Laboratorijoje
MIT naujienų tarnybos nuotr./Prezidentas B.Obama MIT Elektronikos Tyrimų Laboratorijoje

Pirmaisiais „MISTI Lietuva“ programos metais (2023) studentai atliko praktiką šiose įmonėse ir organizacijose: „Delta Biosciences“, „Elinta Robotics“, Nacionalinėje dailės galerijoje, TRAFI, „Western Union Lietuva“, „Euromonitor International“, „Astrolight“ ir „Mindletic“. Su visu Lietuvos įmonių ir organizacijų, pateikusių paraiškas, sąrašu galima susipažinti čia.

Ne vienerius metus inovacijų, mokslo ir technologijų avangarde esantis MIT, kurio kasmetinis moksliniams tyrimams ir plėtrai skiriamas biudžetas svyruoja tarp 700 ir 980 mln. JAV dolerių, jau daugelį metų traukia planetos gabiausius ir kūrybiškiausius protus tiek studijoms, tiek tyrimams. Šiandien šis tyrimų universitetas, kurio metinis biudžetas yra virš 4 milijardų dolerių, bendradarbiauja su daugiau kaip 800 kompanijų visame pasaulyje ir turi daugiau nei 65 tyrimų centrus, laboratorijas bei programas. Jo sienos yra namai daugiau nei šimtui Nobelio premijos laureatų, taip pat Pulitzerio, Grammy, Guggenheimo ir MacArthur apdovanojimų, Venecijos bienalės laureatų.

MIT yra žinomas ne tik dėl savo akademinių pasiekimų, bet ir reikšmingų inovacijų, kurios keičia pasaulį. Universiteto sąraše – beveik 700 išradimų ir virš 300 patentų. Neatsiejama MIT tapatybės dalis yra ir meno-mokslo tyrimai, eksperimentavimas. Tai atskleidžia čia įsteigtas Vizualiųjų menų centras, 12 muziejų bei galerijų ir daugiau nei 3 500 meno kūrinių nuolatinė kolekcija.

Įmonių, įstaigų ar organizacijų, norinčių tapti MISTI programos dalimi ir priimti stažuotojus(-as) iš MIT, paraiškos priimamos iki šių metų vasario 16 d. el. paštu zabroves@mit.edu. Paraišką sudaro trumpas (iki 5 skaidrių) pristatymas bei stažuotės galimybių pasiūlymas anglų kalba. Gavus paraišką, institucijos bus įtrauktos į stažuotėms priimančiųjų sąrašą MIT svetainėje. Vasario pabaigoje studentų atsirinktos įmonės, įstaigos ir organizacijos gaus kandidatų motyvacinius laiškus ir gyvenimo aprašymus ir turės spręsti dėl kandidatų tinkamumo. Stažuotės laikotarpis: 2024 m. ar 2025 m. vasara.

Kilus klausimų prašome kreiptis į programos koordinatorę Ekateriną Zabrovski (zabroves@mit.edu).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi