Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 06, 20:58

Po 20 metų pertraukos dar kartą padaryta viena gražiausių kosmoso nuotraukų

Jei kas nors yra bent kiek įdėmiau žiūrinėjęs kosmoso nuotraukas, tikrai turėjo matyti „Pillars of Creation“ – šaltų dujų stulpus, kuriuos apšviečia tik gimusi žvaigždė. Praėjus 20 metų nuo to laiko, kai buvo padarytas nuotraukos originalas, „Hubble“ teleskopas pakartotinai padarė ir ryškesnę nuotraukos versiją, praneša Washingtonpost.com.
Hubbe telekopu padaryta kosminių dujų ir dulkių stulpų nuotrauka Pillars of Creation
Hubbe telekopu padaryta kosminių dujų ir dulkių stulpų nuotrauka Pillars of Creation / NASA nuotr.

Naujasis vaizdas, darytas su 2009 m. „Hubble“ teleskope įmontuota kamera, yra kur kas gilesnis nei anksčiau. Nuotraukoje matomi stulpai, kurie nuo Erelio ūko nutolę maždaug 7 tūkst. šviesmečių, yra sudaryti iš šalto vandenilio ir dulkių.

„Aš nustebęs, kokios kintančios yra šios struktūros. Jos išgaruoja nuo mūsų akių. Vaiduokliška melsva migla aplink tankius stulpų kraštus yra šylanti ir garuojanti medžiaga. Mes šiuos stulpus užfiksavome unikaliu ir trumpu jų evoliucijos metu“, – aiškino Paulas Scowenas iš Arizonos valstijos universiteto. Jis buvo vienas iš tyrimo bendraautorių.

Be gilaus vaizdo fotografijos, „Hubble“ teleskopas stulpus užfiksavo infraraudonaisiais spinduliais.

NASA nuotr./Pillars of creation
NASA nuotr./Po dvidešimties metų iš naujo padaryta „Pillars of creation“ nuotrauka Hubble teleskopu infraraudonųjų spindulių kamera

Be dujų ir dulkių, paveiksliuke taip pat matome ir gimstančią žvaigždę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką