Dabar populiaru
Publikuota 2018 04 19, 11:18

Po atidėjimo „SpaceX“ sėkmingai iškėlė NASA sukurtą egzoplanetų medžiotoją

Naujausias NASA kosminis aparatas TESS, skirtas egzoplanetų paieškai ir pakeisiantis „Kepler“ zondą, jau yra orbitoje. Po pirmojo bandymo iškelti aparatą atšaukimo pirmadienį, „SpaceX“ pakartotinai išanalizavo savo krypties nustatymo, navigacijos ir valdymo sistemas, rašo engadget.com.
Kyla „SpaceX“ raketa „Falcon 9“
Kyla „SpaceX“ raketa „Falcon 9“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Falcon 9“ raketa su TESS aparatu pakilo iš Kanaveralo kyšulyje esančios kosminių skrydžių aikštelės, o pirmoji raketos pakopa sėkmingai nusileido ant jūroje plūduriuojančios „SpaceX“ platformos „Of Course I Still Love You“. Tai buvo jau 24-as sėkmingas raketos pakopos nusileidimas ant vandenyne plūduriuojančio nuotoliniu būdu valdomo laivo.

Zondas TESS skries ištęsta elipsine orbita apie Žemę – tolimiausiame taške nuo mūsų planetos jis bus nutolęs 108 tūkst. km nuo Žemės, smarkiai peržengęs Van Alleno radiacijos juostų ribas. Ir nors teoriškai TESS vienu gali apžvelgti 400 kartų didesnį plotą, nei „Kepler“, naujasis zondas visą savo dėmesį sutelks į pačias mums artimiausias žvaigždžių sistemas, rinks informaciją apie planetų masę, dydį, tankumą ir orbitą. NASA tikslas yra TESS zondu aptikti kuo daugiau uolinių, į Žemę panašių pasaulių, kurios suktųsi savo žvaigždžių gyvybės zonose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką