Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 16d. 20:59

Pokalbis su „Ericsson“ mokslininku (1): ką atneš 6G ryšys ir kaip atrodys ateitis?

5G ryšio antena Tik prenumeratoriams
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / 5G ryšio antena
Lietuvoje dar tik eksperimentiniu režimu veikia keliolika 5G stočių, bet mokslinių tyrimų laboratorijose ši naujoji ryšių technologija buvo tobulinama jau dešimtį metų. O jeigu naujovių diegimo ritmas nepasikeis, vadinasi, po dešimties metų turėsime ir 6G ryšius. Ir tai reiškia, kad tai yra jau dabar tose pačiose laboratorijose kuriamos technologijos.

Plačiau apie tai, ką žmonijai duos 6G technologijos ir kaip atrodys ateitis, 15min kalbėjosi su įmonės „Ericsson“ mokslinių tyrimų grupės vadovu dr. Magnusu Frodighu.

– Kokia jūsų vizija apie 5G panaudojimo galimybes, kokią naudą ši technologija suteiks žmonėms, nekalbant apie tokius techninius dalykus, kaip delsos laikas, duomenų siuntimo greitis ar tinklo talpa?

– Taip, esame pačioje 5G tinklų vystymo pradžioje. Manau, jau dabar galime matyti, kaip tokiose šalyse, kaip Pietų Korėja, vartotojai jau įsigyja naujus įrenginius ir pradeda gausiau įkėlinėti į tinklą savo patirtis, jie mėgaujasi didesnėmis tinklo galimybėmis ir suvartoja daugiau duomenų, taigi, žinoma, 5G suteiks kur kas daugiau galimybių nei 4G. Tai yra priežastis daugeliui operatorių investuoti į šias technologijas ir patenkinti vartotojų poreikius. Bet tai, žinoma, yra tik pradžia.

Yra daug naujoviškų dalykų, kurie bus pasiūlyti vartotojams: jau matome papildytosios realybės akinius, prototipų pavidalu ir galime tikėtis, kad po poros metų jie pasieks rinką. Ir jie bus prijungti prie tinklo. Ir per 5G bus teikiamos papildytosios realybės paslaugos. Tai nutiks jau ganėtinai greitai.

Didysis 5G pažadas yra galimybės, atsiversiančios verslui. Žinoma, labai daug galybių jau siūlė ir 4G – jos leido pasiūlyti klientams prie interneto prijungtus įrenginius ir su jais susietas įvairias paslaugas.

Jau šiandienos aplinkybėmis ugdymo procesas gali būti vykdomas nuotoliniu būdu. Žinoma, tokius dalykus leidžia daryti ir 4G, bet matome, kad 5G atvers kelius įmonėms ir įstaigoms pasiūlyti kur kas daugiau.

Be abejo, kalbant apie papildomas su tam tikrais produktais susijusias paslaugas, matome technologijos panaudojimo nuotoliniam valdymui galimybes. Tai tikriausiai prasidės labiau apribotose statybų, kasybos pramonėse, matysime besivystančią išmaniąją gamybą, o kuriant lanksčias gamyklas reikės daug prijungtų komponentų. Visas šias galimybes palaikys 5G.

Šiandien, vystant naujos kartos tinklus, dėl 5G atsiveria daug itin svarbių galimybių. Ir, atsiremiant į tuos tinklus, bus kuriama daug inovacijų. Atsiras milžiniški kiekiai jutiklių, pateiksiančių visų įmanomų rūšių duomenis, ten, kur bus įmanoma, mašinos bus valdomos nuotoliniu būdu, stiprės papildytosios realybės paslaugų galimybės. Šių galimybių pagrindu bus kuriamos naujos paslaugos, vystysis vartotojams skirtų įrenginių pramonė, o tam bus įkurta daug naujų kompanijų.

Jeigu jau su 4G įvyko daug naujų dalykų, tikiuosi, kad su 5G nutiks kur kas daugiau naujovių. Būtent tai man ir reiškia ši 5G technologija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką