Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 04, 21:16

Populiariausios „torrent“ programos jau turi per 100 mln. vartotojų kas mėnesį

Kompanija „BitTorrent“ skelbia, jog jos valdomos „torrent“ programos „BitTorrent“ ir „uTorrent“ jau peržengė 100 mln. aktyvių vartotojų per mėnesį ribą.
Vaikų pomėgis leisti laiką prie kompiuterio gali peraugti į priklausomybę.
Klaviatūra / Photos.com

„BitTorrent“ pirmadienį pranešė, jog vidutiniškai kasdien šias programas naudoja per 20 mln. vartotojų iš 220-ies šalių. Be to, skelbiama, jog kasdien nemokamas programas „BitTorrent“ ir „uTorrent“ atsisiunčia per 400 tūkst. naujų vartotojų, praneša Torrentfreak.com.

Populiariausia „torrent“ programa pasaulyje „uTorrent“ buvo išleista 2005 metų rugsėjį ir netrukus tapo itin populiaria, o po metų ją įsigijo kompanija „BitTorrent“.

Paprastai „torrent“ bylos yra siejamos su nelegaliu failų dalinimusi internetu tarp vartotojų, pažeidžiant autorių ar gretutines teises, tačiau kokia dalis šio turinio yra legali, o kokia „piratinė“ – nežinoma.

Ironiška, tačiau vieną novatoriškiausių dešimtmečio technologijų internete sukūrusi kompanija taip ir nesugebėjo sugalvoti pelningo verslo modelio. Šiuo metu „BitTorrent“ iš esmės finansiškai išlaiko įrankių juosta (angl. toolbar), kuri gali būti pasirinktinai įdiegta atsisiuntus jos programas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką