Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Pradeda veikti nauja Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinė sistema

Sekmadienį pradeda veikti nauja Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinė sistema (VIRSIS), kurioje bus skelbiami duomenys apie Lietuvoje veikiančias žiniasklaidos priemones ir kitus viešosios informacijos rengėjus ir skleidėjus – leidėjus, reklamos, viešųjų ryšių agentūras, nepriklausomus kūrėjus.
Laikraštis
Žiniasklaida / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip šią savaitę pranešė Kultūros ministerija, yra nustatytas šešių mėnesių pereinamasis laikotarpis viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams registruotis VIRSIS ir pradėti teikti duomenis į sistemą.

Sistemoje turės būti pateikiami duomenys apie Lietuvos registruotų viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų valdymą, dalyvius, vykdomas visuomenės informavimo veiklos rūšis, valdomas visuomenės informavimo priemones, už jų turinį atsakingus asmenis, padarytus rimtus profesinius pažeidimus ir profesinės etikos nesilaikymą.

Taip pat turės būti skelbiama apie turimas licencijas ir nustatytas metines įmokas, leidinių tiražą, gautas pajamas iš politinės reklamos, lėšas iš viešojo sektoriaus subjektų, paramą iš fizinių ir juridinių asmenų.

Pradėjus veikti VIRSIS, pareigą į ja teikti duomenis turės viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai, jų veiklos reglamentavimo ir savitvarkos institucijos – Kultūros ministerija, Lietuvos radijo ir televizijos komisija, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, Visuomenės informavimo etikos asociacija, taip pat viešojo sektoriaus subjektai.

Kultūros ministerija pažymi, kad VIRSIS nebus teikiami ir viešinami duomenys apie dalyvius – fizinius asmenis – tų viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų, kurių teisinė forma yra asociacija, religinė bendruomenė ar religinė bendrija, profesinė sąjunga ar jų susivienijimas.

VIRSIS sukurta panaudojant Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšas korupcijos prevencijai. Projektui įgyvendinti panaudota 419 tūkst. 907 eurai, iš kurių ES biudžeto lėšos sudarė 356 tūkst. 921 eurą, valstybės biudžeto lėšos – 62 tūkst. 986 eurus.

VIRSIS pradėta kurti 2019 metais ir pakeis iki šiol Kultūros ministerijos administruotą Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų duomenų bazę. Naujos sistemos valdytojas yra Kultūros ministerija, o tvarkytojas – Registrų centras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius