Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 8d. 09:19

Prasideda pirmoji Lietuvos kosminė odisėja

Palydovas „LitSat 1“ tikrinamas Hjustone
NASA nuotr. / Palydovas „LitSat 1“ tikrinamas Hjustone
Trečiadienį 20 val. 32 min. Lietuvos laiku į Tarptautinę kosminę stotį turėtų būti išgabenti pirmieji du lietuviški palydovai – Kauno technologijos „LitSat-1“ ir Vilniaus universiteto „LituanicaSat-1“. Projekto „Misija Lituanica80“ komunikacijos vadovė Aušra Kukelkaitė Žinių radijui trečiadienį sakė, kad lietuviškų palydovų paleidimas Lietuvai yra svarbus žingsnis į priekį.

Tiesioginę šio istorinio įvykio transliaciją TIESIOGIAI stebėkite portale 15min.lt nuo 20.00 val.

„Mums tai yra labai didelis žingsnis į priekį, kad tie palydovai galų gale bus nugabenti į tarptautinę kosminę stotį ir taip prasidės ta pirmoji Lietuvos kosminė odisėja. Tada prasidės antroji dalis, svarbi moksline prasme, kad po kelių mėnesių palydovai bus paleisti į kosminę orbitą“, – kalbėjo A. Kukelkaitė.

Pasak jos, projektas Lietuvai atvers naujas galimybes.

Palydovų paleidimas pakels technologijų vertę ir ateityje Lietuva galės dalyvauti mažųjų palydovų rinkoje.

„Mums, šaliai, tai yra labai konkretus projektas, labai konkretus žingsnis į priekį, kuris atveria labai daug kitų galimybių – bendradarbiauti ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su NASA, su kosomoso agentūra, taip pat atsiranda galimybė lietuviams tapti astronautais, kas šiai dienai yra neįmanoma“, – kalbėjo ji.

A. Kukelkaitė pridūrė, kad palydovų paleidimas pakels technologijų vertę ir ateityje Lietuva galės dalyvauti mažųjų palydovų rinkoje. Ji taip pat nurodė, kad trys žodžiai, kurie bus ištransliuoti į kosmosą, paaiškės vasario mėnesį, kai palydovai bus paleisti į kosminę orbitą. Trečiadienį turėtų paaiškėti 10 populiariausių žodžių.

Erdvėlaivis, kuris gabens lietuviškus palydovus, kils iš JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) skrydžių centro Volopo saloje. Šio erdvėlaivio paleidimas buvo kelissyk atidėtas: gruodžio mėnesį dėl gedimo Tarptautinėje kosminėje stotyje, vėliau – dėl pūgos JAV.

Visą laidos „Ryto espresso“ transliaciją klausykite čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:08
20:36
01:37

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką