Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 lapkričio 14d. 11:23

Purviniausia tualeto vieta – toli gražu ne unitazas

Vyras tualete
Shutterstock nuotr. / Vyras tualete
Įprastai žmonės stengiasi išvengti apsilankymo viešajame tualete, tačiau kartais tai neįmanoma. Ir nesvarbu, ar ką tik ten darbavosi valytojas – vidinis nepasitikėjimo ir nešvarumų baimės jausmas neleidžia liestis prie klozeto sėdynės.

Kai kurie to paprasčiausiai vengia, o kiti į pagalbą pasitelkia storą tualetinio popieriaus sluoksnį. Visgi, egzistuoja keletas rimtų priežasčių, kodėl to daryti nereikėtų.

Paprasta tiesa yra ta, kad popierius, kabantis viešajame tualete, yra daug nešvaresnis nei pats klozetas. Visų pirma, dėl to, kad pagrindiniai klozeto paviršiai, įskaitant dangtį, yra sukurti taip, kad bakterijos ir kiti ore sklandantys nešvarumai prie jų negalėtų lengvai prikibti. Tuo tarpu tualetinis popierius kaip tik yra skirtas valymui, todėl tampa puikia terpe bakterijoms įsikurti. Galvojate, iš kur ant šviežiai išvynioto rulonėlio atsirado šių mikroorganizmų?

Vos tualete nuleidžiamas vanduo, į orą išmetama milijonai bakterijų ir kitų mikroskopinių dalelių. Dėl sudrumsto oro jos pasklinda net dviejų metrų atstumu ir nusėda ant visko, kas yra pakankamai minkšta ir šiurkštu. Beje, ir ant jūsų drabužių, todėl patartina prieš nuleidžiant vandenį, nuleisti klozeto dangtį. Žinoma, dalis šių nešvarumų nusileidžia ir ant klozeto paviršiaus, tačiau dėl jo formos ir paviršiaus lygumo bakterijos čia neišgyvena. Priešingai nei ant tualetinio popieriaus rulonėlio.

Ar baimė pasigauti ligą naudojantis tualetu yra reali?

Tualetinis popierius yra sukurtas taip, kad pasižymėtų kuo geresnėmis sugėrimo savybėmis. Iš esmės, tai yra gero tualetinio popieriaus rodiklis. Tačiau tuo pačiu ši savybė sukuria ir puikius namus bakterijoms. Daugelis jų nėra pavojingos, tačiau tarp jų gali pasitaikyti ir E. coli, ir kiti pavojingi mikroorganizmai. Beje, kai kuriuose viešuosiuose tualetuose siūlomi ir specialūs uždangalai – jie, deja, pasižymi tomis pačiomis problemomis.

VIDEO: Should You Hover Or Cover The Toilet Seat?

Tiesa, kai kurie žmonės viešųjų tualetų bijo ir dėl tariamos lytiniu keliu plintančių ligų grėsmės. Nors gydytojai pripažįsta, kad teorinė galimybė pasigauti tokią infekciją yra (pavyzdžiui, per įpjovimą odoje), normali higiena ir sveika imuninė sistema iš karto užkerta tam kelią. Abigail Salyers, JAV Mikrobiologijos draugijos prezidentė, interviu leidiniui webmd.com teigė: „Mano žiniomis niekas nėra pasigavęs lytiniu keliu plintančios ligos nuo tualeto sėdynės“. Kita vertus, žmonėms norisi turėti nors kokią garantiją, kad neigiamų pasekmių pasinaudojus viešuoju tualetu nebus. Negi nėra išeities?

Vienas iš patogiausių variantų žmonėms, paniškai bijantiems tualete tykančių infekcijų – su savimi nešiotis tualetinio popieriaus, o klozeto sėdynę nuvalyti dezinfekuojančia servetėle. Iš esmės, tai suteikia saugumo jausmą, kurio, kitu atveju, ieškotumėte viešajame tualete kabančio rulonėlio klostėse. Bet sveikas protas ragina apsilankymo tualete nesibaiminti – net ir ant paties sveikiausio žmogaus odos visuomet tūno milijardai bakterijų, kurios mums nesukelia jokių nepatogumų tol, kol nepatenka į neįprastą terpę – pavyzdžiui, per žaizdą į kraujotaką.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

41:01
28:04
00:35

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką