Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 11, 15:30

RRT nustatė, kurio operatoriaus mobilusis internetas 2021 metais buvo sparčiausias

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) per visus 2021 metus atliko mobiliojo interneto spartos matavimus trijų didžiųjų operatorių tinkluose. „Telia“ tinkle vidutinė sparta pernai siekė 104,5 megabito per sekundę (Mb/s) ir konkurentus atitinkamai lenkė 71 bei 102 proc., rašoma „Telia“ pranešime spaudai.
Interneto ryšys
Interneto ryšys / 123RF.com nuotr.

„Tai pirmas kartas per matavimų istoriją, kai visų metų vidutinė sparta megabitais per sekundę yra triženklė, o vieną operatorių lenkiame daugiau nei dvigubai. Ir visa tai – nepaisant besitęsiančios pandemijos bei įspūdingu tempu augančio mobiliojo interneto vartojimo. Tačiau esu tikras, kad tai anaiptol ne riba, o 5G technologija artimiausiais metais leis įkopti į dar įspūdingesnes aukštumas“, – sako „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Anot jo, rekordiniams rezultatams įtakos turėjo ir jau įsibėgėjęs viso „Telia“ tinklo atnaujinimas. Per praėjusius metus bendrovė įdiegė per 450 naujos kartos „Ericsson“ bazinių stočių, kurios palaiko visas mobiliojo ryšio technologijas, įskaitant 5G.

Iš viso per 2021 metus RRT specialistai trijų operatorių tinkluose atliko po maždaug 17 tūkstančių spartos matavimų, absoliuti dauguma jų buvo atlikti prisijungus prie 4G ryšio.

Tai patvirtina, kad 4G ryšys Lietuvoje veikia praktiškai visur, nuo miestų ir priemiesčių, iki kelių ir pievų.

Lyginant su ankstesniais metais, „Telia“ vidutinė mobiliojo interneto sparta 2021-aisiais išaugo daugiau nei penktadaliu (nuo 85 iki 104,5 Mb/s), tai didžiausias augimas tarp visų operatorių.

„Telia“ pirmauja ne tik pagal duomenų gavimo, bet ir išsiuntimo spartą: jos tinkle vidutinis duomenų išsiuntimo greitis 2021 metais siekė 21,3 Mb/s, o kitų dviejų operatorių – 15,3 Mb/s ir 15,1 Mb/s.

Duomenų išsiuntimo sparta svarbi tiems, kurie dažnai dalinasi didelės apimties failais, skambina su vaizdu, dalyvauja vaizdo konferencijose ir naudojasi kitomis paslaugomis, kurioms reikalingas duomenų išsiuntimo greitis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką