2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Rusija apkaltino „Google“ ir „YouTube“ teroristine veikla

Rusijos reguliavimo institucijos penktadienį apkaltino JAV technologijų milžinę „Google“ ir jos valdomą vaizdo įrašų platformą „YouTube“ „teroristine“ veikla, žengdamos pirmąjį žingsnį galimo uždraudimo link.
„YouTube“
„YouTube“ / 123RF.com nuotr.

Rusija jau užblokavo prieigą prie kitų pasaulinių technologijų milžinių platformų, įskaitant „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“, taip pat uždraudė kelias nepriklausomas žiniasklaidos priemones.

Rusijos žiniasklaidos priežiūros tarnybos „Roskomnadzor“ teigimu, „YouTube“ vartotojai „dalijasi įrašais su raginimais ardyti geležinkelių jungtį tarp Rusijos ir Baltarusijos“.

Vasario 24 dieną invaziją į Ukrainą pradėjusi Rusija šiam tikslui naudojasi ir savo sąjungininkės Baltarusijos teritorija.

„YouTube“ administracijos veikla yra teroristinio pobūdžio ir kelia grėsmę Rusijos piliečių gyvybei ir sveikatai,“ – pareiškė „Roskomnadzor“, kurią pacitavo naujienų agentūra „Interfax“.

Reguliuotoja pasmerkė „Google“ „akivaizdžiai antirusišką poziciją“ ir pareikalavo, kad JAV bendrovė „kuo greičiau nustotų transliuoti antirusiškus vaizdo įrašus“.

123RF.com nuotr./„Google“
123RF.com nuotr./„Google“

Kiek anksčiau šį mėnesį Rusija iškėlė baudžiamąją bylą amerikiečių bendrovei „Meta“, kuriai priklauso „Facebook“ ir „Instagram“, kaltindama ją leidus skelbti įrašus, kuriuose „raginama žudyti“ rusus.

Rusija yra viena labiausiai spaudos laisvę ir saviraiškos laisvę varžančių šalių, tačiau per pastarąsias kelias savaites padėtis dar labiau pablogėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką